Krajčí a Svitok o piatku na Silverstone

Richard Karnok

Na britskom okruhu Silverstone dnes začal ďalší podnik MS Superbikov, kde sa v dvoch pridružených triedach predstavili aj slovenskí pretekári, Tomášovia Krajčí a Svitok.

Po vynikajúcom 3. mieste na českom okruhu v Brne sa Tomáš Krajčí pokúsi získať ďalšie body do priebežnej klasifikácie európskeho šampionátu na kultovom okruhu Silverstone. Aby domov odchádzal spokojný, je treba začať tvrdo pracovať už od prvého tréningu, a ten bol na programe práve dnes doobeda. V ňom jediný slovenský pretekár tohto šampionátu zašiel čas 2:19,531, s ktorým sa umiestnil na 15. pozícii. V poobedňajšej prvej kvalifikácii svoj čas vylepšil na 2:15,891, čo znamenalo posun na veľmi dobrú 11. štartovnú pozíciu. O konečnom poradí na štarte nedeľných pretekov rozhodne druhý kvalifikačný tréning, ktorý je na programe v sobotu.

Tomáš Krajčí:
„Prvý tréning som išiel veľmi opatrne. Po minuloročnom páde mám trochu strach z jednej zákruty. Nedokázal som nájsť poriadnu stopu, pretože tunajší povrch je dosť rozbitý a to rozhadzuje motorku. Dlho sa mi nedarilo dostať do tempa, ale potom sme vymenili zadnú pneumatiku, upravili podvozok a dokázal som sa ešte vyburcovať na poriadne kolo. Zašiel som celkom slušný čas, ktorý by som chcel zajtra ešte zlepšiť. Spokojný by som bol s druhým radom, ale zajtra budú ešte zrýchľovať všetci.“

Na výborné jedenáste miesto z Brna v pohári FIM Superstock 1000 bude chcieť nadviazať Tomáš Svitok. V prvom voľnom tréningu Tomáš obsadil 23. miesto, v prvej kvalifikácii, ktorá sa jazdila poobede sa prepracoval na 18. pozíciu, keď svoj raňajší čas zlepšil o viac ako 3,5 sekundy.

Tomáš Svitok:
„Vo voľnom tréningu som si musel trochu pripomenúť tunajší okruh, pretože z  minulého roku som si veľa nepamätal, keďže som bol vtedy chorý… No pracovali sme aj na nastavení podvozku. Prvá kvalifikácia začala divoko, hneď som bol dlhý v dvoch zákrutách, potom som mal problém s kapotou, a tak som mal dlhšiu zastávku v boxe a potom už som vyšiel aj s novou pneumatikou. Napokon som sa dostal z 26. miesta na osemnáste a zároveň som bol druhý najrýchlejší jazdec Ducati. Máme teda trochu radosť a ja už teraz viem kde porýchliť, takže verím, že to pôjde.“

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *