TK Racing Slovakia v Monze 2011

Richard Karnok
Tomáš Krajčí na Talianskom okruhu Autodromo Nazzionale di Monza nastúpil do prvého tréningu a prvej kvalifikácie na závod európskeho šampionátu triedy Superstock 600.

Jazdec TK Racing Slovakia Teamu, nastúpil do úvodných tréningov na druhý závod Majstrovstiev Európy Superstock 600. V slnečnom počasí absolvoval Tomáš úvodný voľný tréning s cieľom preveriť nastavenie motocykla Yamaha YZF R6. Na konci tohto tréningu mu patrilo 19. miesto, ktoré si zaistil časom 1:55,751. Do prvej kvalifikácie vyrazil mladý jazdec so zmeneným prevodom, čo si vyžiadal charakter jedného z najrýchlejších okruhov sveta. V kvalifikácií Tomáš výrazne zrýchlil, keď na konci tréningu dlhého 45 minút, bol pri jeho mene čas 1:54,022, čo však opäť znamenalo 19. miesto, avšak od najlepšej pätnástky ho delí len 0,5 sekundy. O zlepšenie štartovnej pozície sa Tomáš pokúsi v zajtrajšej druhej kvalifikácií, po ktorej ešte v sobotu prebehne samotný závod.

Tomáš Krajčí:„S dnešným dňom som celkom spokojný. Oproti minulému roku sa mi podarilo zrýchliť, len je tu podstatne väčšia konkurencia, preto také umiestnenie. Minulý víkend sa tu išiel Taliansky majstrák a je poznať že niektorý to tu už majú poriadne najazdené. Samozrejme že to mohlo byť aj lepšie, 19. miesto je predsa len trochu ďaleko od prvej lajny, ale snáď sa to podarí v zajtra zlepšiť. Medzi ranným a poobedným tréningom sme vymenili prevod a zdá sa to byť teraz lepšie. S motorkou už nič robiť nebudeme. Minuloročné nastavenie dobre funguje, len prevod bol ľahší ako bolo treba. Na zajtra vymeníme pneumatiky a uvidíme…“

Druhá kvalifikácia a potom pretek európskeho šampionátu Superstock 600, to bol dnešný program Tomáša Krajčího, ktorý na okruhu v Monze štartoval s jeho týmom TK Racing Slovakia. V dopoludňajšej kvalifikácii si slovenský pretekár dokázal zlepšiť najlepší čas, ale i tak to nakoniec posun vo výsledkovej listine neznamenalo. Štart do závodu bol teda až z 23. miesta, napriek tomu bol Tomáš odhodlaný bojovať a pokúsiť sa o postup až do elitnej pätnástky. V prvej polovici preteku sa držal za Austrálčanom Nestorovicom, ktorého po niekoľkých kolách predbehol a nakoniec mu i ušiel. Cieľom preteku tak prešiel na 16. mieste, takže iba jedno miesto za bodujúcou pätnástkou.

Tomáš Krajčí:„Do druhého meraného tréningu som išiel s očakávaním zlepšenia výsledku, chcel som zrýchliť. To sa aj podarilo. Zajazdil som čas 1:53,865 čo bolo o dve desatiny lepšie, než piatkové najrýchlejšie kolo, ale i tak to pre mňa znamenalo ďalšiu stratu štartovacieho miesta. Na štarte som bol až na 23. mieste. S tým časom som bol celkom spokojný, jen to miesto sa mi nepáčilo. Navyše mi ešte počas tréningu ukradli zo stanu moju novú náhradní prilbu. Do závodu som išiel s tým, že sa chcem pokúsiť vybojovať aspoň jeden bod. Po minuloročnej skúsenosti som zvolil opatrný štart, nechcel som, aby ma zase niekto netrafil v prvej šikane. Už v zahrievacom kole sa tam dvaja zrazili a rozhádzali po dráhe štrk. Prvé kolá som teda išiel trochu opatrnejšie, čakal som, až to vyčistia. Potom som začal zrýchľovať, čo znamenalo ďalšie zlepšenie môjho najlepšieho času. Cieľom som prešiel na 16. mieste. Vzhľadom ku štartovaciemu miestu to nie je zlý výsledok, ale chcel som si dať ku stredajším dvadsatinám ďalšie európske body. Nepodarilo sa, ale pretek v tejto silnej konkurencii je i trochu o šťastí. Teraz je pred nami Alpe Adria šampionát v Brne, čo berieme ako prípravu na júlovú Európu.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *