Tím SK Energy – Fany Gastro: Černý nahradí Svitka

Richard Karnok 9

Tlačová správa SK Energy – Fany Gastro racing tímu, zo dňa 26. júna 2013.
SK Energy – Fany Gastro racing tím oznamuje zmenu v jazdeckom obsadený tímu, keď od  5. podujatia seriálu FIM Cup Superstock 1000, na legendárnom okruhu v talianskej Imole nahradí doterajšieho pretekára Tomáša Svitka ďalší slovenský jazdec Jaro Černý. Tomáš Svitok predčasne ukončil účinkovanie v tíme v pozícii jazdca pre nepriaznivú ekonomickú situáciu.

Riders  SK Energy Fany Gastro racing team:
Ondra Ježek  #9
Jaro Černý   #8

Majiteľ tímu Ľuboš Gréč:
„Každá takáto zmena v priebehu sezóny je v podstate nepríjemná  a spôsobuje veľa komplikácií. Vyskúšal som si to už vlani, keď z podobných dôvodov musel predčasne skončiť Talian Marco Bussolotti  a čo nikto z nás nechcel, teraz tie isté dôvody zabraňujú Tomášovi pokračovať v pretekaní na tejto úrovni.  Mrzí ma to o to viac, že Tomáš bol pri zakladaní tímu a jeho rozvoji,  verím, že bude ochotný aj naďalej s tímom spolupracovať a že sa v našich farbách čo najskôr objaví na štartovnej listine niektorých pretekov.
Od posledného podujatia v Portimao sme riešili náhradu za Tomáša. Podľa zmluvy s promotérom súťaže musí tím odstupujúceho jazdca nahradiť iným jazdcom, čo by nebolo až také zložité, pretože náš tím si vybudoval pomerne slušný kredit, vďaka kvalitnej tímovej práci a veľmi slušným výsledkom, ktoré dosahuje tímová jednotka  Ondra Ježek. Lenže pre mňa slovenský tím nie je slovenským bez slovenského jazdca. A tu je problém, ktorý, myslím, by mal trápiť nielen mňa, pretože na Slovensku máme len pár jazdcov, ktorí sú schopný prejsť schvaľovacím procesom komisie SBK a to nehovorím  o podávaní kvalitných výkonov  v náročnej svetovej konkurencii. Ekonomická situácia a podpora motocyklového športu je na Slovensku naozaj zlá, o čom svedčí aj to že, ani jeden z našich najlepších súčasných jazdcov nemá adekvátnu jazdeckú zmluvu, a tak mi paradoxne tento nepriaznivý stav pomohol. Nakoniec sme sa dohodli s Jarom Černým a Bily Racing Teamom, s ktorým máme dohodu do konca sezóny. Jara určite myslím nemusím nikomu predstavovať. Je to skúsený pretekár a verím, že sa úspešne popasuje s neľahkou situáciou, do ktorej ho staviame. Stojí pred ním niekoľko veľkých výziev, ako sú napríklad nový tím, nový motocykel  (Kawasaki ZX10 R), iný systém pretekov, nové okruhy ktoré ešte nejazdil, veľmi kvalitná konkurencia… a to sme vďaka nedostatku času a nepriaznivému počasiu nestihli ani jeden test. Verím však, že sa veľmi rýchlo adaptuje na nové podmienky a zakrátko sa dostavia aj výsledky v podobe dobrých umiestnení.  Všetci sa budeme snažiť vytvoriť  Jarovi čo najlepšie podmienky,  aby mohol zúročiť svoj  jazdecký talent a schopnosti.“

9 komentárov k článku “Tím SK Energy – Fany Gastro: Černý nahradí Svitka

  1. Jaro konecne si zasa v hre 🙂 ,cele VRT drzi palce a tesi sa na oslavy tvojich vysledkov 😀 ,Drz GAS!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *