Tím Moto LG Racing odštartoval sezónu v Aragóne

Richard Karnok

Prvé preteky sedemdielneho seriálu svetového pohára Superstock 1000 FIM Cup má za sebou slovenský tím Moto LG Racing Team s jazdcom Karlom Peškom.

Foto: Petr Štola, bikeracing.cz
Foto: Petr Štola, bikeracing.cz

Pešek bol na španielskej trati MotorLand Aragón prvýkrát a na poznávanie tejto technickej trate mal iba tri 30-minútové tréningy. V kvalifikačnom tréningu, ktorý rozhoduje o postavení na štarte, si vyjazdil 22. pozíciu. Pred warm upom ešte mechanici upravili nastavenie, ktoré mu spolu s ďalšími minútami strávenými na trati pomohlo k ďalšiemu zlepšeniu času.
Karel odštartoval do 13-kolových pretekov vynikajúcim spôsobom. Počas prvého kola sa prebojoval až na 12. pozíciu, čo dávalo nádej na bodované umiestnenie. V treťom Peška po malej chybe predbieha trojica jazdcov a klesol na 15. miesto. Od šiesteho kola jazdil na 17. pozícii, na ktorej prešiel i cieľom. Karel opäť zlepšil svoj čas na jedno kolo o šesť desatín na 2:05.814. Víťazom sa stal Argentínčan Leandro Mercado na stroji Ducati 1199 Panigale R.

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu:
„ Prvé preteky bol pre všetkých náročné. Pre Karla nová trať s technickými pasážami, nový motocykel, na ktorom mnoho nenajazdil. Mechanici pracovali naplno po celý víkend. Karel sa postupne zlepšoval a do pretekov mal výborný nástup. Zadná pneumatika postupne strácala priľnavosť a Karel prešiel cieľom na konečnom 17. mieste.“

Karel Pešek, jazdec:
„Trať v Aragóne je technicky náročná a treba ju mať dôkladne najazdenú. Navyše nám nepomohol tretí voľný tréning, kedy bol povrch trate mokrý, ale nebolo to na mokré pneumatiky a suché nemali grip. Štart sa mi podaril, v prvom kole som predbehol niekoľko jazdcov. Neskôr som urobil i menšiu chybu a pár pozícií som stratil. Potom už zadná pneumatika nemala grip a do cieľa som prišiel sedemnásty.“

Ďalšie preteky svetového pohára Superstock 1000 FIM Cup sa odohrájú v holandskom Assene už o dva týždne 25.-27.4. 2014

Tomáš Motyčka
Moto LG Racing Team