Svitok v Imole neštartuje, má nútenú prestávku

Richard Karnok

Po štyroch odjazdených pretekoch v tohtoročnom seriáli Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 slovenský pretekár Tomáš Svitok na ďalšie podujatie do Imoly neodcestoval.

Už pred začiatkom sezóny to s Tomášovou účasťou v seriáli nevyzeralo práve najlepšie, nakoniec však nový sponzor dokázal aspoň na čas oddialiť možnosť, že by 22-ročný pretekár nemohol štartovať. V súčasnosti však nastala situácia, kedy financie došli a Tomáša minimálne na niekoľkých podujatiach na motocykli neuvidíme. V tíme SK Energy Fany Gastro ho s motocyklom Kawasaki nahradí ďalší Slovák Jaroslav Černý.

Tomáš Svitok:
„Veľmi ma to všetko štve, ale sme naďalej spoluzakladatelia tímu, takže tam zostávam, mám v tíme svoju pozíciu, ale moja momentálna finančná situácia je veľmi zlá a nedovoľuje mi štartovať. Preto muselo prísť k opatreniu vynechať minimálne dve podujatia, potom by som sa určite rád vrátil, pričom do úvahy by pripadala moja vlaňajšia Ducati, na ktorej som sa navyše cítil oveľa lepšie. Čaká ma neľahké obdobie, ale verím, že ho zvládnem prekonať.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *