Svitok na Silverstone dvadsiaty

Richard Karnok

Po výbornom jedenástom mieste na okruhu v Brne absolvoval slovenský reprezentant Tomáš Svitok ďlašie podujatie seriálu FIM Cup Superstock 1000 na britskom okruhu Silverstone. Jeho cieľom bolo aj tentoraz vybojovať body do priebežného hodnotenia.

20-ročný pretekár slovenského tímu SK Energy skončil v piatok v prvej kvalifikácii na nádejnom 18. mieste a s túžbou posunúť sa ešte vyššie nastúpil v sobotu do druhej kvalifikácie, kde však spadol a nakoniec do nedeľných pretekov štartoval až z 24. pozície. Po súboji v skupine niekoľkých pretekárov obsadil dvadsiate miesto, a tak pre neho tentoraz body nezostali.

Tomáš Svitok:
“Vo voľnom tréningu som si musel trochu pripomenúť tunajší okruh, pretože z  minulého roku som si veľa nepamätal, keďže som bol vtedy chorý. V prvej kvalifikácii som bol zo začiatku na 26. pozícii, no potom som sa dostal na osemnáste miesto a pred sobotou som mal dobrú náladu, keďže som presne vedel, kde sa môžem ešte zlepšiť. No práve druhá kvalifikácia mi vôbec nevyšla, nepodarilo sa mi zrýchliť a navyše som aj spadol a na štarte mi patrila až 24. pozícia. Preteky boli pekné akurát z toho pohľadu, že sme si s viacerými súpermi vymieňali pozície, ale výsledok je zlý. Víkend hodnotím rovnako katastrofálne ako tomu bolo na tomto okruhu pred rokom, pritom tím pracoval na jednotku. Nie je o čom, okruh Silverstone mi proste nevyhovuje, ale o to viac sa teším na nemecký Nürburgring.”


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.