Svitok má za sebou prvé testy

Richard Karnok

Prvé tohtoročné testy v španielskom Aragóne má za sebou Tomáš Svitok. Hoci nadchádzajúcu sezónu Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 absolvuje na motocykli Kawasaki, v Španielsku ešte jazdil na staršej Ducati.

Dôvodom testovania na staršom motocykli bolo, že novú Kawasaki dostal len krátko pred odchodom na juh Európy a neostal tak čas na jej úpravu pre potreby pretekania. To však nebolo až také podstatné, pre samotného Tomáša bolo dôležitejšie rozjazdiť sa po dlhej zimnej prestávke a to sa mu aj podarilo.

Tomáš Svitok:
„Tri dni testov prebehli na jednotku a to aj napriek tomu, že každý deň poobede pršalo.  Doobedia však boli ideálne pri sedemnástich stupňoch Celzia. A hoci som stihol odjazdiť len niečo cez päťsto kilometrov, tak to boli kilometre dostatočne rýchle. Od posledných pretekov na Magny Cours som totiž na motorke nesedel a mojím cieľom bolo dostať sa do tempa, čo sa mi aj podarilo celkom rýchlo. Jazdil som  ešte na mojej vlaňajšej Ducati, no podarilo sa mi s prehľadom prekonať osobný rekord a stratil som len štyri desatiny na tímového kolegu s novým modelom Panigale, čo mi len potvrdilo, že zimná príprava stála naozaj zato a o to viac sa teším na nadchádzajúcu sezónu. Najbližšie ma čakajú preteky na domácom Slovakia Ringu, kde sa 6. a 7. apríla konajú prvé preteky šampionátu Alpe Adria, ktoré však budem musieť brať viac skôr ako zžívanie sa s novým motocyklom. Dúfam, že sa nám všetko podarí ako bude potrebné, k čomu mi určite pomôže celý tím s majiteľom Ľubom Gréčom, môj mechanik Martin Mikula, či Ľudovít Beňo z El-Performance, vďaka ktorým som aj teraz na testovaní pri každom výjazde na trať stále zrýchľoval.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *