Svitkov smutný víkend

Richard Karnok

Portugalské Portimao hostilo účastníkov predposledného podujatia Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, na ktoré cestoval slovenský pretekár Tomáš Svitok s tímom SK Energy.

Už v piatok zasiahla Tomáša smutná správa, keď zomrel jeho starý otec a s myšlienkami naňho absolvoval mladý pretekár celý víkend. Pre nedeľné preteky vybojoval štrnáste miesto a štartoval zo štvrtého radu. Už v prvom kole však doplatil na chybu súpera a po páde sa pre neho preteky predčasne skončili.

Tomáš Svitok:

„Tohtoročná sezóna je doteraz jedna z mojich najťažších. Tentoraz som chcel uspieť o to viac, že som túžil venovať môjmu starkému čo najlepší výsledok a pred pretekmi to aj vyzeralo nádejne. Nedeľa však začala hrozne, pre nepriaznivé počasie, keď dokonca padali krúpy, nám štart preložili na poobedie. To mi vyhovovalo, pretože už bolo pekne a ja som si veril na umiestnenie v prvej desiatke. Štart mi síce nevyšiel, ale ani som tak veľmi nestratil, no v piatej zákrute ma zozadu zostrelil Poliak Chmielewski a to tak, že som skončil pod motorkou, pričom stúpačka mi prepichla kombinézu a zostala v stehne. Pokračovať sa teda nedalo a navyše mám na nohe pamiatku v podobe štyroch stehov. Dôležité je, že to nedopadlo horšie a budem tak môcť absolvovať záverečné preteky seriálu vo francúzskom Magny Cours, kde to snáď prelomím a urobím tak radosť nielen sebe, ale aj celému tímu, ktorý aj tentoraz pracoval výborne.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *