Svitkov nenaplnený sen o prvej desiatke

Richard Karnok

Šieste preteky Svetového pohára cestných motocyklov v kategórii Superstock 1000 sa odohrali na Masarykovom okruhu v Brne v rámci podujatia svetového šampionátu Superbikov. Slovenský reprezentant Tomáš Svitok dúfal na takmer domácej pôde v umiestnenie v prvej desiatke.

 

Pretekárovi slovenského tímu SK Energy sa darilo v kvalifikáciách, v ktorých si vďaka výbornému času vyjazdil trinástu štartovú pozíciu. To mu dávalo nádej pre naplnenie cieľa. Nepríjemné počasie, ktoré vládlo v nedeľu doobeda, mu však cestu k úspechu prekazilo. V cieli mu nakoniec patrilo 21. miesto.

Tomáš Svitok:
„Po tréningoch som bol veľmi spokojný, zajazdil som svoj osobný rekord na kolo brnianskeho okruhu a plánoval som v pretekoch zabojovať o prvú desiatku, ku ktorej mi tu už vlani veľa nechýbalo. Výborne rozbehnutý víkend pre mňa nakoniec ale nedopadol dobre. Ja a dážď, to nejde dokopy, vôbec som spočiatku pretekov nemal na vode istotu. Získal som ju až ku koncu, ale to už bolo zasa cítiť stratu kondície motora. Je to škoda, darilo sa nám a celý tím pracoval výborne, dobrého výsledku sme sa však v pretekoch nedočkali.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *