Svitka v Misane zradila technika

Richard Karnok

V talianskom Misane sa cez víkend uskutočnilo štvrté podujatie Svetového pohára cestných motocyklov kategórie Superstock 1000, kde v slovenskom tíme SK Energy jazdí náš reprezentant Tomáš Svitok. V konkurencii 31 pretekárov bolo túžbou nášho jazdca získať ďalšie body do priebežného hodnotenia seriálu.

 

Po 21. mieste v kvalifikácii bolo Tomášovým cieľom dobre odštartovať a posúvať sa dopredu. Preteky však museli byť pre olej na trati po treťom kole prerušené a v zahrievacom kole pred opakovaným štartom žiaľ vypovedal službu Tomášov motocykel. Slovenský pretekár tak namiesto na štart zašiel rovno do boxu.

Tomáš Svitok:
„Počas prvých tréningov som sa dosť trápil, ale cez kvalifikáciu to však už bolo oveľa lepšie, so zajazdeným časom sme boli v tíme spokojní, škoda však že to však stačilo len na 21. miesto. Mojím cieľom pre preteky bolo snažiť sa získať čo najviac v kvalifikácii stratených miest a pokúsiť sa vybojovať aj body, čo som vedel že nebude jednoduché, keďže o silnej a mimoriadne vyrovnanej konkurencii svedčili aj časy jednotlivých jazdcov. Žiaľ z nedele som veľmi sklamaný. V zahrievacom kole pred reštartom pretekov motocykel celkom stratil výkon a nemalo preto význam pokračovať. Príčinu ešte nepoznáme, ale pravdepodobne ňou bude porucha elektroniky. Dúfam, že si to o tri týždne v Španielsku budem môcť vynahradiť. Moja obrovská vďaka patrí mechanikovi Martinovi Mikulovi, ktorý bol na všetko sám, keďže môj otec s nami Talianska nemohol cestovať. Martin dokázal celý víkend zvládnuť na jednotku!“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *