Štyri body z Nürburgringu

Richard Karnok 2

Slovenský pretekár Tomáš Svitok absolvoval cez víkend ôsme podujatie svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Na slávnom nemeckom okruhu Nürburgring bolo jeho cieľom rozšíriť svoje bodové konto v priebežnom hodnotení seriálu.

Tomáš na motocykli Ducati slovenského tímu SK Energy postupne zrýchľoval, v tréningoch sa umiestňoval okolo 15. miesta a tá istá pozícia u patrila aj na štarte nedeľných pretekov. Tam po boji s Brazílčanom Thirietom nakoniec obsadil dvanáste miesto a do priebežného hodnotenia si pripísal štyri body.

Tomáš Svitok:
„Veľa času sme v tréningoch venovali nastaveniu podvozku. Mojou túžbou bolo štartovať najhoršie z tretieho radu, ale nakoniec mi to nevyšlo. Podľa vyrovnanosti časov som však vedel, že v pretekoch sa bude bojovať a v dúfal som aj v umiestnenie v prvej desiatke. Štart pretekov mi vyšiel, ale vzápätí so klesol na sedemnáste miesto. Nasledovala dlhá naháňačka s Philippom Thirietom, ktorý sa mi na spodných rovinkách vždy trochu vzdialil a ja som to musel v technických pasážach doháňať. Ako sme sa ale zdržiavali vzájomným súbojom, tak to dokázal využiť Maďar Györfi, ktorý sa prehnal okolo nás. Hoci som potom Philippa definitívne predbehol, tak Györfiho som už nedostihol. Napokon z toho bolo dvanáste miesto, navyše bodovali aj moji kolegovia Ježek a Bussolotti, takže v tíme vládla spokojnosť. Moja vďaka patrí majiteľovi tímu Ľubošovi Gréčovi, takisto celý tím pracoval výborne a teraz sa už sústredím na ďalšie preteky, ktoré sa pôjdu o dva týždne v Portugalsku.”

2 komentárov k článku “Štyri body z Nürburgringu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *