Slováci zahajujú sezónu v Imole

(PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ) Cez víkend sa v rámci druhého podujatia MS Superbikov v talianskej Imole konajú aj úvodné preteky stockových tried, v ktorých sa predstavia aj naši pretekári Tomášovia Krajčí a Svitok a takisto taliansky pretekár tímu SK Energy, Talian Marco Bussolotti.

NEDEĽA: Tomáš Svitok deviaty! Preteky triedy Superstock 1000 boli poznamenané prerušením, ktoré spôsobili trosky motocykla na dráhe. Tomáš Svitok dokázal výborne odštartovať už do úvodnej časti, kedy sa prebojoval na 11. miesto. Marco Bussolotti žiaľ po kontakte so súperom cieľ nevidel, keď predtým jazdil na šiestom mieste.
Výsledky pretekov Superstock 1000

——————————————————————-

SOBOTA:

19:00 h: Tomáš Krajčí obsadil v pretekoch európskych stockov 15. miesto a získal tak jeden bod. Viac sa dozviete v jeho večernej tlačovej správe.
Výsledky pretekov STK 600

18:05 h: Aj napriek zlepšeniu času sa Tomáš oproti včerajšku vo výsledkovej listine neposunul dopredu a do zajtrajších pretekov odštartuje zo 16. miesta, ktoré znamená štvrtý rad na štartovom rošte. Lepšie sa darilo druhému pretekárovi slovenského tímu SK Energy, Talianovi Marco Bussolottimu, ktorý bude zajtra štartovať zo siedmeho miesta.
Majiteľ tímu SK Energy Ľuboš Gréč si prial lepšie umiestnenie svojich zverencov, ale na úvod sezóny je s výsledkom spokojný. Predpokladá, že sa zajtra obaja jazdci vo výsledkovej listine posunú ešte vyššie.
„Očakával som podstatne lepší výsledok, chcel som si zabezpečiť miesto v prvej desiatke,“ vraví Svitok. „O to viac sa musím sústrediť na zajtrajšie preteky, kde budem musieť ísť úplne naplno. Mojím cieľom je samozrejme umiestnenie v top ten…“
Výsledky kvalifikácie STK 1000

12:55 h: Tomáš Krajčí obsadil v druhej kvalifikácii až 21. miesto. Dnes večer ho čakajú preteky.
„Konečne nám to už začalo fungovať! Mysleli sme ale, že máme 45-minútový tréning a on mal polhodinu! Chýbalo mi pár kôl…,“ vraví Tomáš. „V tom poslednom, ktoré som mal aj najrýchlejšie, ma v prvej šikane rozhodilo a to mi dosť ubralo… Som so sebou nespokojný…“
Výsledky kvalifikácie STK 600

9:40 h: V druhom voľnom tréningu triedy Superstock 1000 zajazdil Marco Bussolotti tretí najrýchlejší čas, Tomáš Svitok bol šestnásty.

PIATOK:

17:00 h: Vyjadrenia našich jazdcov k piatku:

Tomáš Krajčí:
„Dnešný deň bol hrozný! Nefunguje podvozok a spojka takisto zaveľa nestojí… Antihoping nejde tak ako by mal… Včera sme menili spojku, ale aj tá je zlá. Nevyriešili sme to ani v druhom tréningu, a tak skúšame dať inú spojku… Okrem toho mám nejaký problém aj s predným kolesom… Hádam to do zajtra zvládneme všetko odstrániť.“

Tomáš Svitok:
„Vo voľnom tréningu sme sa snažili čo najskôr nájsť optimálne nastavenie motocykla pre poobedňajšiu kvalifikáciu, popritom sme vyriešili aj malý problém so spojkou. Do kvalifikácie som šiel dobre naladený, ale museli sme aj ďalej pracovať na nastavení techniky. Podvozok pracoval v poriadku, ale prevody a spojka veľmi nie. Nakoniec sa nám predsa len podarilo zlepšiť sa. V poslednom kole som už všetko ostatné ignoroval a šiel som do toho s tým, že musím zajazdiť čo najlepší čas. S 15. miestom som vcelku spokojný, ale verím, že zajtra sa už budem môcť viac venovať samotnej jazde a v druhej kvalifikácii sa posuniem ešte vyššie.“

15:17 h: V druhej kvalifikácii litrových stockov sa v poslednom kole dokázal Tomáš Svitok dostať na 15. miesto (strata na prvého Reitebergera 3 sekundy). Bussolotti bol počas tréningu dokonca na druhom mieste, v závere sa prepadol na miesto deviate (strata 1 sekunda na prvého).
Výsledky 1. kvalifikácie STK 1000

14:56 h: V 1. kvalifikácii šesťstoviek obsadil Tomáš Krajčí 18. miesto so stratou 2,640 s na prvého van den Marka.
Výsledky 1. kvalifikácie ME STK 600

12:50 h: Najrýchlejším jazdcom 1. voľného tréningu triedy FIM Superstock 1000 bol Talian Savadori s novou Ducati Panigale, nás však môže tešiť výborné štvrté miesto Marca Bussolottiho (SK Energy Team), ktorý mal stratu 1,429 s. Tomáš Svitok obsadil 18. miesto so stratou 5,410 s.

Tomáš Krajčí (TK Racing Slovakia) skončil v prvom voľnom tréningu európskych stockov 600 na 15. mieste so stratou 3,284 s na prvého Španiela Calero Pereza.