Slováci v Brne

Richard Karnok 3

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Masarykov okruh v Brne hostí svetový šampionát Superbikov a Supersportov a v stockových triedach sa predstavia aj dvaja slovenskí pretekári. Tomáš Svitok vo Svetovom pohári Superstock 1000 a svoju premiéru v európskom šampionáte triedy Superstock 600 absolvuje Lukáš Jasenský.

NEDEĽA:

Tomáš Svitok skončil v pretekoch triedy Superstock 1000 21. miesto, Ježek bol ôsmy, Bussolotti šestnásty.
Výsledky pretekov

SOBOTA:

V druhej kvalifikácii obsadil Lukáš Jasenský s veľkými bolesťami pravej ruky (spôsobenými včerajším pádom) na 25. mieste a v samotných pretekoch prešiel cieľom dvadsiaty prvý.
Výsledky kvalifikácie

Tomáš Svitok odštartuje do zajtrajších pretekov z 13. miesta, keď dnes ešte vylepšil svoj včerajší čas na hodnotu 2:05,173. Ondra Ježek skončil šiesty, Bussolotti šestnásty.
Výsledky 2. voľného tréningu

———————————————————————–

PIATOK:

Dnešný deň nebol práve šťastný pre Jasenského, ktorý nestihol začiatok mítingu s pretekármi a pokutou mu bol zákaz štartu vo voľnom tréningu. Aby toho nebolo dosť, tak Lukáš hneď v navádzacom kole poobednej kvalifikácie na výjazde na cieľovú rovinu spadol a po oprave motocykla stihol len posledné tri kolá a s časom 2:17,123 obsadil pochopiteľne posledné miesto. Po highsideri a dopade na motocykel nie je ani celkom fit. Zajtra bude mať čo dobiehať, no čaká ho už len druhá kvalifikácia a večerné preteky.
Výsledky 1. kvalifikácie STK 600

V triede Superstock 1000 obsadil v prvom voľnom tréningu Svitok 14. miesto s časom 2:07,007, Ježek bol piaty a Bussolotti na 22. mieste.
V 1. kvalifikácii Tomáš zrýchlil a s časom 2:05,658 obsadil 13. priečku. Výborné tretie miesto patrí Ondrovi Ježkovi, Bussolotti je pätnásty.