SK ENERGY racing team s trojicou pretekárov

Našim priaznivcom určite neušla správa o rozšírení tímu o ďalšieho jazdca.  Je ním 23-ročný  brniansky   jazdec  Ondra  Ježek, s ktorým sme uzatvorili zmluvu tesne pred pretekmi v Monze, po tom čo rozviazal svoj kontrakt s českým tímom SMS, s ktorým sa mal zúčastniť majstrovstiev sveta triedy Superšport.

S  Ondrom sme už na sklonku vlaňajšej sezóny viedli nezáväzné rozhovory o možnej spolupráci, čo bolo aj logickým vyústením minuloročnej série FIM Cup Superstock 1000, keď viacerí jazdci po skončení sezóny dostali ponuku jazdiť v triede Superbike a Danilo Petrucci dokonca  v MotoGP CRT, čo je veľmi motivujúce a svedčiace o vysokej úrovni jazdcov v triede Superstock 1000. V posledných rokoch Ondra sprevádzala dosť veľká smola, keď z rôznych dôvodov svoje preteky nedokončil. Myslím si však,  že sa nám podarí spoločnými silami jeho smolu prekonať. Tím sa bude snažiť pripraviť mu čo najlepšie zázemie a motocykel,  aby mohol využiť svoj jazdecký potenciál  pre dosiahnutie čo najlepších umiestnení.

Ondra Ježek (69) a Marco Bussolotti (5)

Monza  4. –  6.5.2012

V tíme po celú dobu panovala tvrdá pracovná atmosféra. Príchod tretieho jazdca vyžaduje nový motocykel, nových mechanikov, náradie, nový systém práce… Na prípravu bolo veľmi málo času, a tak sa veľa vecí riešilo za chodu. Piatkový voľný  tréning aj kvalifikácia vyšli pomerne dobre, keď  Marco Bussolotti skončil na 9.mieste,  Ondra Ježek bol šestnásty a Tomáš Svitok sedemnásty. Ako východisková pozícia pre ďalšiu kvalifikáciu to nebolo zlé, hlavne keď zvážime, že Ondra sa len zoznamoval s motocyklom a Tomáš bol vlani po prvej kvalifikácii na 25. mieste.

Veľmi nás zasiahla správa, že náš spolubojovník v triede s Superstock 600 Tomáš Krajčí  mal v kvalifikácii vážny pád vo vysokej rýchlosti a bol v bezvedomí odvezený do nemocnice. Až večer sme sa dozvedeli, že Krajčí nie je v ohrození života a že v nemocnici si bude musieť počkať ešte na operáciu stehennej kosti. Všetci mu držíme palce prajeme skorý návrat na do pretekov.

Celá sobota bola daždivá a tak bolo rozhodnuté, že budeme štartovať  z pozícií podľa piatkovej prvej kvalifikácie. Ukázalo sa že voda svedčí  najmä Ondrovi a Marcovi, ktorí ukončili  druhú kvalifikáciu na vynikajúcom druhom a treťom mieste. O Marcovi je známe, že na vode vie a Ondra  svojim výkonom presvedčil,  že s motorkou si začína rozumieť a pokiaľ bude všetko fungovať tak ako má, určite sa máme na čo tešiť. Nedeľa začala ranným dažďom a tak warm up sa išiel ešte na mokrej trati, ktorá postupne začala vysychať. Pred pretekmi bola časť trate polosuchá a časť mokrá, čiže ten najhorší variant  pre nastavenie motocykla a voľbu pneumatík… Boli sme tak odsúdení ísť na mokrom mierne upravenom podvozku a pneumatiky si zvolil každý jazdec po navádzacom kole.  Štart mal najlepší  Ondra, ktorý hneď postúpil na 6. pozíciu a začal sa navzájom predbiehať s Marcom než zaznamenal, že jeho motor nemá potrebný výkon a klepe. Ondra nemal inú možnosť, musel predčasne ukončiť svoje prvé preteky na Ducati. Marco išiel výborne, skončil na 5. mieste a v celkovom hodnotení je na 9. mieste. Tomáš od začiatku išiel skvele a zo 17. miesta na štarte sa prepracoval na výborné 12. miesto v cieli a získal tak body do celkovej klasifikácie, kde mu patrí 14. priečka.

Budúci víkend nás čakajú testy na brnianskom okruhu, kde sa  v kompletnej zostave zúčastníme aj pretekov šampionátu Alpe Adria a naši priaznivci nás môžu vidieť aj na Slovakia Ringu 17.5.2012, kde naši pretekári v rámci  DUCATI  dňa budú odovzdávať skúsenosti v motoakadémii.