SK Energy a Jaro Černý na Silverstone

Richard Karnok 3

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Na britskom okruhu Silverstone pokračujú MS Superbikov, v rámci ktorých sa po ruskej prestávke opäť predstavia pretekári Svetového pohára triedy Superstock 1000. Tam nás zaujíma pôsobenie slovenského tímu SK Energy – Fany Gastro s jazdcami Jarom Černým a Ondrom Ježkom.

NEDEĽA:

Výsledky 2. pretekov

Výsledky 1. pretekov

„Bohužiaľ celý víkend je skôr trápenie,“ vraví manažér pretekára Tomáš Motyčka po prvých dnešných pretekoch. „Nedarí sa nastaviť podvozok Jarovej Kawasaki, prakticky neustále sa robia zmeny ale stále neprichádza k zlepšeniu. Jaro nemá dobrý pocit, nedarí sa zladiť jazdca s motocyklom. Do pretekov štartoval z 21. pozície a štart sa relatívne vydaril. Motocykel bol ale s plnou nádržou ešte menej ovládateľný, od tretieho, štvrtého kola motorka strácala grip až v ôsmom kole došlo k highsideru a následnému pádu jazdca. V tom čase začalo i popŕchať a preteky boli červenou vlajkou zastavené a ukončené. Jaro bol teda klasifikovaný na 22.mieste. Jaro má po páde problémy so zápästím, kolenom a ramenom a jeho štart v druhom preteku je otázny,“ dodáva Motyčka.