Sedemnáste miesto Tomáša Svitka v Misane

Richard Karnok

Slovenský pretekár Tomáš Svitok a tím SK Energy cez víkend absolvovali tretie podujatie série FIM Cup Superstock 1000, ktorá sa jazdí v rámci víkendov Majstrovstiev sveta Superbikov. Tentoraz sa účastníci seriálu zišli na talianskom okruhu Misano.

Tím SK Energy mal tentoraz k dispozícii dáta získané na tomto okruhu pri predsezónnych testoch, a tak sa mohol 20-ročný pretekár zo Sebedražia viac sústrediť na samotné jazdenie s cieľom dosiahnuť čo najrýchlejšie časy na kolo. V kvalifikácii zajazdil 23. čas a do nedeľných pretekov tak štartoval zo šiesteho radu.

V pretekoch sa pohyboval v skupine bojujúcej o 16. až 23. pozíciu, postupne sa prepracovával dopredu a v cieli mu patrilo sedemnáste miesto. Aj tentoraz mu k bodovanej pätnástke chýbalo len niekoľko sekúnd.

Tomáš Svitok:
„Boli to skvelé preteky, poriadne som si ich užíval. Dobre som odštartoval a postupne som sa v skupine pretekárov prebojoval na sedemnáste miesto. Celý víkend pre nás prebiehal veľmi dobre, až na ľahký pád, ktorý som mal v sobotnej mokrej kvalifikácii. Som rád, že prvý tohtoročný pád už mám za sebou. Opäť sme sa posunuli dopredu, takže v celom tíme vládne spokojnosť. Náš cieľ bodovať nie je ďaleko. Už počas nasledujúceho víkendu nás čakajú preteky v španielskom Aragone, kam sa veľmi tešíme. Darí sa nám čoraz lepšie a do Španielska cestujeme v dobrej nálade.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *