Portugalské pódium Tomáša Krajčího

Richard Karnok

Skvelý výsledok vybojoval slovenský pretekár Tomáš Krajčí v poslednom podujatí seriálu Majstrovstiev Európy triedy Superstock 600, keď v portugalskom Portimau došiel do cieľa na vynikajúcom treťom mieste.

 

Ako sľúbil, tak urobil. Včera po kvalifikácii nebol Tomáš Krajčí so svojím výkonom spokojný, ale bol odhodlaný odovzdať do dnešných pretekov maximum. Štart sa mu podaril, avšak v prvých kolách nedokázal jediný slovenský zástupca v tejto triede nájsť svoje optimálne jazdecké tempo. Desaťkolové preteky ho nakoniec ale zastihli v dobrej forme najmä vo svojej druhej polovici, kedy sa jazdec TK Racing Slovakia Teamu prepracoval na tretie miesto. To udržal až na cieľovú čiaru, kde sa radoval zo svojho druhého tohtoročného pódia. V konečnej klasifikácii, kde bodovalo 40 jazdcov, figuruje jazdec zo Žiliny na veľmi dobrom 12. mieste.

Tomáš Krajčí:
„Štart do pretekov sa mi celkom podaril, dostal som sa na piatu pozíciu. Bol som spokojný, ale rovnako som sa začal trochu prepadať. Nedokázal som sa dostať do tempa. Nemali sme dnes žiadny zahrievací tréning a ja s týmto mávam dosť problémy, trvá mi krátky čas, než sa dostanem do dobrého tempa. Trochu som sa teda prepadal a začalo to vyzerať, že tú prvú skupinku ani nedobehnem. Lenže oni začali robiť chyby a ja som sa aj trochu so šťastím dostal na štvrté miesto. Potom som sa celkom ľahko posunul na tretiu pozíciu, pretože Austrálčan Metcher išiel o titul a kvôli tomu jazdil skôr na istotu a veľmi so mnou nebojoval. Ja už som si potom až do cieľa pretekov len udržiaval náskok. Dopadlo to dobre, je to pekný záver sezóny. Ďakujem všetkým našim partnerom, ďakujem tímu, ale aj mojim fanúšikom za podporu.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *