Ondra Ježek o víťazstve v Imole

Richard Karnok

Aj na Slovensku mimoriadne populárny český pretekár Ondřej Ježek dokázal zvíťaziť v treťom podujatí sezóny svetového pohára triedy Superstock 1000 na slávnej trati v talianskej Imole a pripísal si tak prvé víťazstvo.

V napínavých pretekoch dokázal prekonať všetkých svojich súperov a na svoje konto si okrem stupňa najvyššieho pripísal takisto najvyšší možný počet bodov do hodnotenia jazdcov. Cesta k víťazstvu však nebola jednoduchá. Český pilot, ktorý štartoval z 3. pozície, musel o víťazstvo v sedle svojej Ducati 1199 Panigale tvrdo bojovať. Po odstúpení dovtedy vedúceho jazdca Lorenza Savadoriho (Kawasaki) musel Ondra udržať svoju koncentráciu a po dobu siedmich kôl čeliť útokom dotierajúceho súpera Fabia Masseia (Ducati). Ondra však precíznou jazdou svoju pozíciu uhájil a pripísal si tak veľmi cenné víťazstvo. Tretím miestom potom výbornú formu jazdcov tímu Barni Racing potvrdil na talianskej trati tímový kolega Leandro Mercado, ktorý naďalej drží vedúcu pozíciu v šampionáte. Ondra sa posunul na 2. priečku.

Ondřej Ježek:
„Som neuveriteľne šťastný, že som sa konečne dočkal svojho víťazstva. Hneď po štarte si Savadori urobil menší náskok. Potom som sa ho snažil dobehnúť. V polovici pretekov musel Savadori odstúpiť a ja som sa potom sústredil na odrazenie tlaku Masseia. To sa podarilo a mohol som oslavovať. Som rád, že som pre Ducati zaistil víťazstvo na jej domácej trati. Musím poďakovať svojmu tímu Barni Racing, ktorý odviedol skvelú prácu a pre preteky nastavil motocykel optimálne. Ďalej chcem poďakovať celej svojej rodine za podporu v celých tých osemnástich rokoch kariéry a všetkým svojim sponzorom, najmä spoločnosti Fany Gastroservis. Po mesačnej pauze nás bude čakať Misano, ktoré by nám mohlo tiež sedieť.“

Tlačová správa Ondřeja Ježka