Krajčího na ME v Brne nahradí Jasenský

Richard Karnok

Už o mesiac sa na Masarykovom okruhu v rámci MS Superbikov predstavia aj jazdci európskeho šampionátu triedy Superstock 600.

Ako už iste viete, pre ťažké zranenie z Monzy a súčasnú rekonvalescenciu nebude môcť na mieste obhajovať svoje fantastické tretie miesto z vlaňajška Žilinčan Tomáš Krajčí, hoci dlho dúfal, že by sa na štart predsa len mohol postaviť. Ako náhradník ho v tíme TK Racing Slovakia na tomto podujatí zastúpi ďalší slovenský pretekár Lukáš Jasenský.

Jasenský, ktorý vlani vybojoval titul alpsko-jadranského šampióna v triede Superstock 600 nevstúpil do tohtoročnej sezóny práve šťastne. Tesne pred štartom sezóny prišiel o svoje dva motory a ich oprava je natoľko nákladná, že sa otec a syn Jasenskí museli rozhodovať ako ďalej. Teraz sa naskytla príležitosť štartovať na ME v Brne a oni sa jej pochopiteľne chytili.

„Som veľmi rád, že sa môžeme zúčastniť tohto prestížneho podujatia a chcem poďakovať Dušanovi Krajčímu, že nám dal túto možnosť,“ vraví Ivan Jasenský, Lukášov otec. Lukáš sa v Brne predstaví so svojím motocyklom: „Motor už je v poriadku, je pripravený a preto sa už teraz v utorok zúčastníme podujatia Slovenského pohára na Slovakia Ringu, aby sme si mohli všetko odskúšať a predovšetkým sa zoznámiť s pneumatikami Pirelli, ktoré sú na Majstrovstvách Európy povinné.“ Okrem toho by chceli Jasenskí ešte absolvovať agentúrny tréning v Brne. „Chceme sa pochopiteľne pripraviť čo najlepšie. Je to pre Lukáša veľká príležitosť, ale uvedomujem si, že je to len pre zranenie iného jazdca. Preto prajem Tomášovi Krajčímu rýchle uzdravenie a čo najskorší návrat na pretekársku trať.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *