Moto LG Racing Team v Aragóne

Richard Karnok

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – V rámci druhého podujatia MS Superbikov v španielskom Aragóne sa po prvý raz tento rok predstavia aj stockové triedy. Vo svetovom pohári triedy Superstock 1000 štartuje slovenský tím Moto LG Racing s českým pretekárom Karlom Peškom.

SOBOTA:

Prinášame vám informáciu priamo z tlačovej správy tímu Moto LG Racing:

Aragon4V sobotu o deviatej ráno pokračovala príprava jazdcov triedy Superstock 1000 tretím tréningom. Podmienky neboli ideálne, dráha bola mokrá ale nie natoľko, aby mohli byť použité mokré pneumatiky. Mechanici tímu Moto LG po piatkových tréningových jazdách pracovali na prednom pružení a riešili s Karlom zmenu nastavenia. Pešek v tréningu príliš „na pilu netlačil“, riziko pádu a poškodenia stroja bolo vysoké a jazdu ukončil 19.miestom.

Do podvečernej kvalifikácie Pešek nastupoval s cieľom čo najviac sa priblížiť k prvej pätnástke a výrazne stlačiť čas na kolo.
Po dvoch okruhoch Pešek zašiel do boxu k mechanikom pre čerstvú pneumatiku a upravenie pruženia čo zabralo asi päť minút. V nasledujúcich kolách po výjazde sa jeho časy pohybovali na úrovni včerajšieho 2.voľného tréningu.
Osem a pol minúty pred koncom kvalifikácie Karel zašiel opäť do boxov pre novú zadnú pneumatiku. Po dvoch minútach bol opäť na trati a hneď v ďalšom kole zajazdil svoj najrýchlejší okruh. Pešek znížil svoj najrýchlejší čas z piatka o vyše pol sekundy na 2.06.499 ale stačilo to opäť len na 22.pozíciu na zajtrajšom štartovom rošte.
K zrýchľovaniu všeobecne potrebujeme využiť každú minútu na trati a ranných 30 minút očividne chýba. Karel bude mať možnosť pridať ďalších desať tréningových minút v zajtrajšom warm upe o 9.30.
Ostrý štart prvého preteku svetového pohára Superstock 1000 FIM Cup je na programe po druhej jazde MS Superbike v nedeľu o 14.15, a naživo ho bude vysielať TV Eurosport 2.

Výsledky kvalifikácie

———————————————————

PIATOK:

Prvý tréning v seriáli Superstock 1000 FIM Cup 2014 má za sebou slovenský Moto LG Racing Team s  jazdcom Karlom Peškom. Prvých 30 minút na španielskej trati MotorLand Aragón Karel využil najmä na učenie trate. Na tomto okruhu jazdí po prvýkrát v živote a na adaptáciu a nastavenie svojej Ducati Panigale má pred kvalifikáciou len tri 30 minútové tréningy. Prvý voľný tréning dokončil na 23.mieste s časom 2:09.618, čo ale nebolo až také podstatné.
Výsledky 1. voľného tréningu

Program prvého dňa STK 1000 FIM Cup pokračoval druhou dávkou tréningových kilometrov. V Aragóne panuje ideálne počasie s 24 stupňami.
Karel Pešek každým kolom zrýchľuje a zlepšuje svoje časy, spolu s tímom pracujú i na nastavení stroja. Strata na vedúceho jazdca sa zmenšila zo 6.409 sekundy na 4.163. Po druhom voľnom tréningu patrí Peškovi 22.miesto s časom 2.07.003.
Výsledky 2. voľného tréningu