Moto LG Racing Team pred Assenom

Richard Karnok

Už iba pár dní delí jazdcov a tímy paddocku svetového šampionátu superbikov od ďalšieho podujatia sezóny 2014. Na trati TT Circuit Assen v Holandsku pokračuje druhými pretekmi i svetový pohár Superstock 1000 FIM Cup.

V piatok 25.4. vyštartuje do prvých tréningov opäť aj tím pána Ľuboša Gréča, Moto LG Racing Team, s jazdcom Karlom Peškom. Na rozdiel od Aragónu, Karel na assenskej trati už jazdil, i keď v triede 125 ccm.

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu:
„ Pred nami sú ďalšie preteky sezóny, ďalšia výzva pre náš tím a jazdca. V Assene už Karel jazdil, aj keď to už nejaký ten rôčik je a bolo to i na inom motocykli. Napriek tomu môžeme očakávať rýchlejší progres. Ako to dopadne ukáže až samotný pretek. “

Karel Pešek, jazdec:
„V Assene som bol dvakrát. V roku 2009, to sa mi zadrela motorka pri zaradenej šestke v plnej rýchlosti a ešte raz v roku 2010. Dúfam, že sa moje spomienky na Assen zmenia k lepšiemu, už to nie je pre mňa úplne neznáma trať ako Aragón. Malo by to byť úplne iné i keď to bolo na motocykli inej kategórie. Cieľom bude rýchlo sa naučiť trať, dostať sa na dobré nastavenie a vyhýbať sa chybám, ktoré sme urobili.“

Preteky svetového pohára Superstock 1000 FIM Cup v holandskom Assene môžete sledovať i na TV Eurosport 2 v nedeľu 27.4.2014 zo záznamu o 23.30 hod.

Tlačová správa tímu Moto LG Racing
Foto: Petr Štola