Marco Busolotti a tím SK Energy sa rozchádzajú

Richard Karnok

Pred deviatym podujatím sezóny 2012 FIM Cup-u Superstock 1000 v portugalskom Portimao bol slovenský team SK ENERGY nútený vykonať niekoľko zmien. Príčinou týchto zmien bolo ukončenie spolupráce s talianskym jazdcom Marcom Bussolottim, ktorý z osobných dôvodov predčasne ukončil sezónu po poslednom štarte v Nürburgringu, kde obsadil 9. miesto.

Majiteľ teamu Ľuboš Gréč: „Marcovo predčasné ukončenie sezóny ma dosť mrzí, i keď svoj odchod avizoval už po pretekoch v anglickom Silverstone, podarilo sa mi ho presvedčiť , aby v Nemecku ešte štartoval. Jeho dôvody k odchodu som však musel akceptovať a rozišli sme sa bezkonfliktne s tým, že ani jedna a strana nevylúčila ďalšiu spoluprácu v budúcej sezóne. V Portimao teda ideme bez Marca Bussolottiho, ktorého vystrieda Ondra Ježek jazdiaci s našim teamom od pretekov v Monze podľa reglementu FIM na divokú kartu (wild card), ale v podstate je to len admistratívna zmena, pretože Ondra je od prvého podujatia spolu s Tomášom Svitkom našim stabilným jazdcom a členom teamu.
Novinkou je jazdec, ktorý pôjde v Portimao s našou technikou a kompletným zabezpečením na divokú kartu. Týmto jazdcom je Poliak Artur Wielebski, majster Poľska v triede SST600, v súčasnej dobe jazdiaci European Junior Cup, ktorý sa tiež jazdí v rámci WSBK, ale ktorého jazdci majú v Portugalsku voľno.
Dohodou s akčným poľským teamom Bogdanka chceme dať šancu tomuto mladému talentovanému jazdcovi. Je to preňho určite veľký skok, ale verím, že to zvládne , naberie mnoho cenných skúseností a že mu to v jeho ďalšej kariére pomôže. Samozrejme by som bol radšej, keby to bol mladý talentovaný chlapec zo Slovenska, ktorý by mal šancu vyskúšať si svoje schopnosti na tejto úrovni, ale… to je už úplne iná téma. Všetkým našim trom jazdcom v Portimao prajem, aby v preteku videli šachovnicovú vlajku a aby v tomto okamihu mali pred sebou čo najmenej súperov.“

Tím SK ENERGY v Portimao: Ondřej Ježek (CZ), Tomáš Svitok (SK), Artur Wielebski (PL)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *