Krajčího smolný pád v prvom kole

Richard Karnok

Po výbornej kvalifikácii Tomáš Krajčí nedokončil sobotné preteky Majstrovstiev Európy triedy Superstock 600 na francúzskom okruhu Magny Cours.

 

Slovenský pretekár Tomáš Krajčí v sobotu nastúpil k predposledným pretekom európskej sezóny triedy Superstock 600. V piatok skončil v prvej kvalifikácii na výbornom siedmom mieste, v sobotnej rannej druhej kvalifikácii dokázal zlepšiť svoj včerajší čas a s hodnotou 1:45,825 sa kvalifikovať na desiatej pozícii štartového roštu. Bohužiaľ v samotných pretekoch už toľko šťastia nemal, keď osudnou sa mu stal obávaná zákruta Adelaide, v ktorej havaroval.

Tomáš Krajčí:
„Do dnešnej kvalifikácie sme kompletne zmenili nastavenie zadného pérovania, čo sa prejavilo ako správny krok dopredu. Zrýchlil som o pol sekundy, čo stačilo na 10. miesto. Tretí rad na štarte bol dobrou šancou pre preteky, v ktorých som chcel získať ďalšie body. Veľmi som sa na ne tešil. Podarilo sa mi konečne dobre odštartovať, lenže som prešiel len tri zákruty. Pri prejazde zákrutou Adelaide vznikla nejaká mela, niekto strčil do mňa, ja som zase strčil do niekoho. Spadol som a bol koniec. Zlomilo sa mi riadidlo, a tak nemohol pokračovať ďalej. Som z toho trochu smutný. Víkend začal dobre, darilo sa, a nakoniec sa to takto všetko pokazilo.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.