Krajčí vezie z Imoly body

Richard Karnok

Sobotné preteky Majstrovstiev Európy cestných motocyklov triedy Superstock 600 priniesli slovenskému jazdcovi Tomášovi Krajčímu ďalšie európske body.

 

Na jediného slovenského účastníka európskeho šampionátu čakali náročné preteky. Na štart sa postavilo 34 pretekárov, medzi ktorými stál Tomáš Krajčí v treťom rade, kam ho zaradil 12. čas v kvalifikácii. Hoci zo svojej pozície veľmi dobre odštartoval, prepadol sa behom úvodných metrov o niekoľko pozícií dozadu. Aj tak však v nasledujúcich kolách ukázal skutočné srdce bojovníka. Postupne predbehol niekoľko súperov, až sa dostal na 12. pozíciu. V posledných metroch sa ešte neúspešne pokúsil zaútočiť na jedenásteho Taliana Montiho, no aj s konečným dvanástym miestom môžu byť Tomáš aj jeho tím spokojní.

Tomáš Krajčí:
„Druhý kvalifikačný tréning celkom vyšiel, aj keď to neskončilo prvým radom, ku ktorému som mal blízko v prvej kvalifikácii. Bola tu silná konkurencia, takže som bol spokojný aj s 12. miestom, čo znamenalo štart z tretieho radu, navyše som si o sekundu zlepšil svoj najlepší čas. Samotný štart mi tiež celkom vyšiel, len som sa v prvých metroch nedokázal pretlačiť dopredu, pretože tam bola poriadne veľká tlačenica. Preteky som teda začínal niekde okolo 20. miesta. Behom jedenástich kôl sa mi podarilo predbehnúť niekoľko súperov a dostať sa na 12. pozíciu. V posledných dvoch kolách mi začal podivne vrčať motor, ktorý navyše trochu stratil výkon. Tak jen dúfam, že sa zase nerozsypal. Inak s pretekmi môžem byť spokojný. Ďakujem tímu za skvelú prácu. Už sa teším na budúci víkend, kedy pokračujeme vo francúzskom Magny Cours.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *