Krajčí spadol v boji o prvú desiatku

Richard Karnok

Tomáš Krajčí v nedeľu v britskom Silverstone bojoval o pozíciu v elitnej desiatke Majstrovstiev Európy, ale jeho snaha skončila pádom v poslednom kole.

Usporiadatelia podujatia na okruhu Silverstone presunuli preteky triedy Superstock 600 z obvyklého sobotného termínu na záver nedeľného programu. Jediný slovenský účastník tohto mimoriadne sledovaného šampionátu mladých nádejí štartoval zo 16. pozície, no už po niekoľkých úvodných kolách sa pohyboval na bodovanom 13. mieste, z ktorého chcel postúpiť ešte vyššie. V druhej polovici pretekov doťahoval svoju stratu na trojčlennú skupinu bojujúcu o desiate miesto, čo a mu aj podarilo a prebojoval sa  dokonca na deviatu pozíciu. Žiaľ, v poslednom kole v jednej z rýchlych zákrut prehnal svoju snahu zaútočiť na ôsme miesto, kde havaroval a preteky tak nedokončil.

Tomáš Krajčí:
„Včerajšia kvalifikácia mi veľmi nevyšla, tak som to chcel dnes napraviť, ale asi som chcel až príliš… Po štarte som si udržal pozíciu, ale v prvých kolách som dokázal postupovať dopredu. Jazdil som na 13. mieste a dobehol skupinu jazdiacu predo mnou. Bohužiaľ v poslednom kole som to v jednej zákrute prehnal, keď som chcel ešte zaútočiť na súpera na 8. mieste. Dosť agresívne som to preklopil a motorka mi podkĺzla. Bola to čisto moja chyba. Teší ma, že sa mi aspoň darilo jazdiť rýchlejšie časy ako v kvalifikácii. Tento pád ma veľmi mrzí, ale musím to hodiť za hlavu a pripraviť sa na Nürburgring.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *