Krajčí po piatku v Magny Cours siedmy

Richard Karnok

Slovenský pretekár Tomáš Krajčí si dnes v úvodnej kvalifikácii na okruhu Magny Cours po skvelom výkone zaistil provizórny druhý štartový rad.
Tomáš Krajčí dnes na okruhu Magny Cours vo Francúzsku nadviazal na výkony z minulého týždňa, keď o európske body bojoval v talianskej Imole. Po 19. mieste vo voľnom tréningu dokázal mladý slovenský pretekár zajazdiť v odpoludňajšej kvalifikácii čas 1:46,333, čo znamenalo celkové 7. miesto, keď na najrýchlejšieho Taliana Lombardiho stratil len 0,703 sekundy. Kvalifikácia bola navyše tak vyrovnaná, že jediný slovenský jazdec v seriáli Majstrovstiev Európy Superstock 600 zaostal len o 0,3 sekundy za tretím Belgičanom Duwelzom.

 


Tomáš Krajčí:
„Dnes nám to vyšlo celkom dobre. Ranný voľný tréning sme venovali len na rozjazdenie sa, spomenutie si na trať a získanie dobrého pocitu na motorke. Vôbec nám nešlo o čas. Ťahať som začal až v odpoludňajšej meranej kvalifikácii. Po niekoľkých kolách som šiel do boxov a vymenili sme pneumatiku. S ňou som zajazdil päť kôl a dosiahol sedmy najlepší čas, čo ma teší. Dúfam, že zajtra s touto mierne opotrebovanou pneumatikou udržím aspoň ten druhý rad.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *