Krajčí na novom asfalte o prvý rad

Richard Karnok 1

Tomáš Krajčí dnes v úvodnej kvalifikácii patril k najrýchlejším. Na talianskom okruhu Enza Ferrariho Dina v Imole sa konajú ďalšie preteky európskeho šampionátu triedy Superstock 600. Jediný slovenských zástupca Tomáš Krajčí hneď v úvodnej kvalifikácii prekvapil všetkých domácich súperov, ktorí patria pri talianskych pretekoch tradične k najlepším.

 

Dnes sa mladý Žilinčan zaradil medzi jazdcov, usilujúcich o prvý štartový rad, keď počas kvalifikačného tréningu dlho držal najprv štvrtú a neskôr dokonca tretiu pozíciu. Nakoniec ho síce niekoľko súperov ešte predstihlo, ale Tomáš je pevne odhodlaný vziať si zajtra stratené miesta späť.

Tomáš Krajčí:

Dnes to vyšlo celkom dobre. Prvý tréning bol skôr zoznamovací. Rovnako ako všetci ostatní jazdci, tak aj my sme mali problém so zadnou pneumatikou. Bolo to spôsobené novým asfaltom, ktorý tu v Imole nedávno položili. Dostali sme kvôli tomu aj jednu sadu pneumatík navyše. Za prvý tréning bola pneumatika totálne roztrhaná, takže do druhého sme nasadili práve tú, ktorú sme dostali navyše. Podarilo sa mi zrýchliť oproti minulému roku o viac ako dve sekundy. Počas kvalifikačného tréningu som držal na 4. pozíciu, neskôr som postúpil dokonca na 3. miesto. Pneumatika bola však opäť veľmi opotrebovaná, tak sme radšej tréning predčasne ukončili, čo znamenalo, že sa predo mňa dostalo niekoľko ďalších jazdcov. Sme tak po piatkovej kvalifikácii na 11. mieste, čo nie je zlé, ale zajtra by som chcel ešte zrýchliť, keď už tam bol ten prvý rad, tak prečo ho nezískať definitívne?“

Jeden komentár k článku “Krajčí na novom asfalte o prvý rad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *