Krajčí desetinu od bodovaného umiestnenia

Slovenský pretekár Tomáš Krajčí dnes v španielskom Aragone skončil v závode Majstrovstiev Európy Superstock 600 na 16. pozícii, keď od bodovaného miesta ho v cieli delila necelá desatina sekundy.

Do pretekov štartoval slovenský pretekár z 5. radu, kam ho zaradil 20. kvalifikační čas. V popoludňajších pretekoch Tomáš bojoval o 15. pozíciu. S Dánom Alexom Schachtom si niekoľkokrát vymenili pozície a o výsledku sa rozhodovalo až na cieľovej čiare, kde bol dánsky pretekár o 0,068 sekundy skôr. Mladý Žilinčan aj napriek tomu odchádza zo Španielska spokojný, pretože na pre neho úplne novej dráhe predviedol potenciál, s ktorým by v ďalšom podujatí, ktoré sa koná v polovici júla na českom okruhu v Brne, chcel bojovať o pozície atakujúce najlepšiu desiatku.

Tomáš Krajčí:

„V dnešnej kvalifikácií som zrýchlil o dve sekundy, napriek tomu som aj tak nepostúpil na štartovom rošte, kde som stál v 5. rade. Do pretekov som išiel s tým, že sa pokúsim posunúť dopredu o niekoľko miest, čo sa mi aj podarilo. V poslednom kole som tvrdo bojoval s Dánom Schachtom. O pol motorky som skončil šestnásty. Teší ma, že som si opäť dokázal zlepšiť čas. Na to, že som tu jazdil po prvýkrát, tak si myslím, že to neboli zlé preteky, aj keď ma samozrejme mrzí, že to dnes nevyšlo na body. Ďakujem tímu, ktorý mi pripravil dobrú motorku. Teraz je pred nami podujatie v Brne, kde by som konečne rád zaútočil na bodované pozície.“