Karel Pešek za Moto LG Racing Team

Richard Karnok

V piatok sa na bratislavskej výstave Motocykel 2014 v stánku Ducati konala prezentácia tímu, ktorý do vlaňajška vystupoval vo Svetovom pohári Superstock 1000 pod názvom SK Energy, no od novej sezóny sa s motocyklom Ducati Panigale v rovnakom seriáli predstaví ako Moto LG Racing Team.

Majiteľ tímu Ľuboš Gréč v Bratislave predstavil nového pretekára tímu, Karla Peška z Českej republiky, s ktorým spolupracoval už na konci vlaňajšej sezóny. Ten bude zároveň jediným jazdcom tímu.
Vlani sa slovenskému tímu darilo s Peškovym krajanom Ondřejom Ježkom, ktorý vybojoval pódium za tretie miesto v Imole, celkovo obsadil výborné šieste miesto a tieto umiestnenia mu otvorili dvere do tímu Barni Racing, kde osedlá továrenský motocykel Ducati.

„Náš tím má za sebou výbornú sezónu, kedy Ondra dokázal držať krok, či dokonca porážať továrenských jazdcov,“ vraví Ľuboš Gréč. „Našim cieľom je pokúsiť sa o niečo podobné s Karlom a možno sa nám časom podarí ponaháňať práve aj Ondru :-)“

Samotný pretekár Karel Pešek si je vedomý, že ho čaká niečo nové. „Na rozdiel od Ondru som v podstate nováčikom v tomto seriáli a spočiatku ma čaká predovšetkým zbieranie dôležitých skúseností a to platí aj o motocykli Panigale,“ vraví 21-ročný pretekár. „Nie je jednoduché presedlať zo štvorvalca na dvojvalec, ten motor sa správa celkom inak a celkom niečo iné vyžaduje aj od samotného jazdca. Ale Panigale je motocykel to výborný a na dobré sa predsa len ľahšie zvyká. Preto verím, že naša spolupráca bude úspešná.“

Text: Richard Karnok
Foto: Miroslav Tamáši