Karel Pešek pre zranenie neštartoval

Richard Karnok

Na legendárnom holandskom okruhu TT Circuit Assen prebiehal ďalší podnik seriálu Majstrovstiev sveta Superbikov a svetový pohár Superstock 1000 FIM Cup.

V deň pretekov panovalo v Assene premenlivé počasie, ktoré sa počas druhej jazdy superbikov zmenilo na prudký lejak. Podmienky boli nebezpečné, a tak riaditeľstvo muselo  preteky prerušiť.

Trieda Superstock 1000 mala plánovaný štart s dvojhodinovým oneskorením, na mokrom povrchu a na motorku teda museli byť obuté mokré pneumatiky. Tím Moto LG Racing s jazdcom Karlom Peškom si v sobotňajšej kvalifikácii vyjazdil 21.pozíciu a do pretekov mal štartovať zo siedmeho radu. V prestávke mechanici komplet zmenili nastavenie, ale všetko skončilo skôr ako začalo.
V zavádzacom kole Karlovi motorka v kaluži vody zrazu vyletela spod zadku a po highsideri sa jazdec porúčal k zemi. Následne bol s bolesťami prevezený do Medical Centra, kde bolo vyšetrením zistené, že pri tvrdom páde došlo k zraneniu kľúčnej kosti. Nebolo teda možné do pretekov štartovať i keď mechanici okamžite pracovali na spojazdnení motocykla.
Karel sa podrobí v pondelok doma ďalšiemu vyšetreniu, po ktorom bude jasnejšia i jeho účasť v ďalšom podujatí.

Z Holandska sa paddock seriálu World Superbike Championship presunie do Talianska na ďalší kultový okruh Imola, kde sa pôjde už o dva týždne.