Jasenský testoval na pirellkách

Richard Karnok

Už o desať dní čaká Lukáša Jasenského prvý tréning na podujatí Majstrovstiev Európy Superstock 600 na Masarykovom okruhu v Brne.

 

Keďže je v tomto seriáli pravidlo o používaní jednotných pneumatík a dodávateľom je talianska spoločnosť Pirelli a náš reprezentant na tejto značke ešte nejazdil, nezostávalo mu iné ako vyskúšať si ich ešte pred samotným podujatím. Podľa očakávania z toho veľmi nadšený nebol a po dvoch dňoch testovania aj napriek zlepšovaniu zaostal za svojím najlepším časom na brnianskom okruhu o 2,5 sekundy. Podľa jeho slov si jazda s týmito pneumatikami vyžaduje celkom odlišný štýl jazdy a na testoch sa pracovalo aj na inom nastavení podvozku. Viac nám o testovaní v Brne prezradil Lukášov otec.

 

„Vo štvrtok a v piatok sme boli trénovať na okruhu v Brne s IV Racingom na nových pneumatikách Pirelli,“ vraví Ivan Jasenský. „Lukáš si pomaly zvykal na nový štýl jazdy a uplne iné správanie motorky na pirellkách oproti dunlopom. Museli sme aj prestavovať podvozok, lebo motocykel sa na týchto pneumatikách správal celkom inak. Po prvom dni sme sa dostali na čas 2:11 a druhý deň na 2:10,007. Zodrali sme dve sady pneumatík, minuli kopec peňazí a v búrke odišli domov,“ dodáva Lukášov otec, v ktorého hlase bolo počuť, že nemá práve veľkú radosť z toho, že budú musieť použiť iné pneumatiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *