Jaro Černý po pretekoch v Silverstone

Richard Karnok

Na anglickom okruhu Silverstone, pokračoval šiestym a siedmim pretekom seriál FIM Superstock 1000 Cup. Pre slovenského jazdca tímu SK Energy – Fany Gastro to príliš šťastný víkend nebol.

Bohužiaľ celý víkend bol skôr trápenie. Prakticky počas celého víkendu sa pracovalo na nastavení Jarovej Kawasaki ale požadované zlepšenie sa nepodarilo dosiahnuť. Jaro nemal z jazdy dobrý pocit a nepodarilo sa mu zladiť s motocyklom. Taktiež sa stále prejavuje Jarov deficit najazdených kilometrov počas nútenej pretekárskej prestávky.

Do prvých pretekov štartoval z 21. pozície a štart sa mu relatívne vydaril. Od tretieho, štvrtého kola motorka strácala grip, čo nakoniec v ôsmom kole viedlo k highsideru a následnému pádu jazdca. V tom čase začalo i popŕchať a preteky boli červenou vlajkou zastavené a ukončené. Jaro bol teda klasifikovaný na 22. mieste.

Po páde mal Černý problémy so zápästím, kolenom a ramenom a na štart druhých pretekov sa preto vôbec nepostavil.
Doma Jaro absolvuje vyšetrenia, či následkom pádu nedošlo k nejakej praskline či zlomenine.

Seriál ENI Superbike FIM World Championship si teraz dopraje mesačnú prestávku, po ktorej sa 1.9. jazdci všetkých tried opäť postavia na štart na nemeckom okruhu Nürburgring.