Jaro Černý o premiére v novom seriáli

Richard Karnok

V talianskej Imole, na okruhu Enza a Dina Ferrrari, pokračoval seriál pretekov „Superstock 1000 FIM Cup“, ktorý je súčasťou šampionátu MS Superbike. Po štyroch rokoch sa na litrovej motorke postavil na štart i slovenský jazdec Jaroslav Černý, v tíme SK Energy – Fany Gastro.

Černý sa na pretekársky motocykel posadil po niekoľkomesačnej pauze, ktorá bola spôsobená nedostatkom financií. Jaro súťažil posledných 6 rokov na motocykli triedy Superstock 600 a Supersport. Trať, na ktorej nikdy nejazdil, motocykel na ktorom nikdy nesedel, bez predchádzajúceho testu, v silnej konkurencii mladých dravých jazdcov. Ako sa hovorí, bol to „krst ohňom“.

Kawasaki je veľká, dlhá, mohutná motorka so silným motorom vhodnejšia skôr pre vyššie postavy. Musela prejsť komplet prestavením a nastavením set upu na jazdca a na trať, ktorá je náročná a vyhovuje naopak menším motocyklom, ideálna pre šesťstovku. Černý sa musel tiež naučiť trať a toto všetko sa dialo prakticky počas celého víkendu. Jaro sa zlepšoval každým tréningom. Procesu pomohlo i priaznivé počasie a výborná práca mechanikov a servismana od firmy Andreani Group.

Černý mal do nedeľných pretekov dobrý štart, zachytil tempo a bojoval v skupinke jazdcov. Cieľom 12. kolového šprintu prešiel na 18. pozícii.
Viditeľne chýbal test pred pretekmi, ktorý však pre nepriaznivé počasie a príliš krátky čas od dohody s tímom a pretekmi nebolo možné uskutočniť.

Jaro Černý:
„Na začiatok som rád, že sa vôbec niečo podarilo a mohol som sa znova na motocykel posadiť.  Nebolo to pre mňa jednoduché ale prvé preteky som zobral i ako test na ďalšie podujatia. Viem, že som ešte nedosiahol svoju reálnu výkonnosť, ale potrebujem ešte nejaký čas a taktiež novú Kawasaki musím trošku lepšie spoznať. Nefunguje to zatiaľ podľa mojich predstáv, čo je len dôsledok toho, že nemám nič natestované. Spokojný som aj s prácou mechanikov, snažili sa mi prispôsobiť čo som potreboval a myslím, že na tretích pretekoch na Nürburgringu už budeme celkom zohratí. Ešte raz vďaka p. Gréčovi,  R. Bílemu, T. Motyčkovi, spoločnosti Ecolution s.r.o. a všetkým partnerom a fanúšikom, že sme naspäť. Gratulujeme tiež Ondrovi Ježkovi k vynikajúcemu výsledku.“

Ďalšie podujatie seriálu Superstock 1000 FIM Cup prebehne 2.- 4.8.2013, na ďalšom legendárnom, no pre Jara neznámom, anglickom okruhu Silverstone.

Tlačová správa BRT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *