FIM Cup Superstock 1000 v Misane

Richard Karnok

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Sanmarínska motocyklová federácia poriada tento víkend na talianskom okruhu Marca Simoncelliho v Misane ďalší diel svetového šampionátu Superbikov, ku ktorým sa po niekoľkotýždňovej prestávke pripojili aj stockové triedy.

Keďže sa doma na Slovensku zo zranení zotavuje Tomáš Krajčí, tak nás bude zaujímať len vystúpenie Tomáša Svitka a tímu SK Energy v litrových stockoch. Okrem Svitka tak budeme sledovať aj vystúpenie ďalších dvoch pretekárov tímu, Ondru Ježka a Marca Bussolottiho.

NEDEĽA:

Preteky triedy Superstock 1000 Live môžete sledovať tu…

Preteky museli byť po troch kolách prerušené pre olej na trati a páde niekoľkých pretekárov, medzi ktorými bol aj Ondra Ježek, ktorý našťastie mohol odštartovať aj do druhej časti.. Tomáš Svitok v zahrievacom kole pred druhým štartom celkom stratil výkon motocykla a zamieril priamo do boxu. Príčina ešte nie je známa, možno elektronika, alebo motor. Marco Bussolotti spadol zo šiesteho miesta a jediným bodujúcim jazdcom tímu SK Energy bol Ondřej Ježek, ktorý skončil na trinástom mieste.

————————————————————————————–

SOBOTA:

Do zajtrajších pretekov odštartujú pretekári slovenského tímu SK Energy z nasledujúcich pozícií: 8. Bussolotti, 12. Ježek a 21. Svitok.

Výsledky 2. voľného tréningu
Výsledky kvalifikácie

————————————————————————————–

PIATOK:

Výsledky 1. voľného tréningu
Výsledky 1. kvalifikácie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *