Fantastické: Tím SK Energy Fany Gastro s Ondrom Ježkom na pódiu!

Richard Karnok 2

Na dnešných pretekoch Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 v talianskej Imole sa darilo slovenskému tímu SK Energy Fany Gastro, keď jeho pretekár, Čech Ondřej Ježek, vybojoval vynikajúce tretie miesto.

Slovenský tím sa v seriáli pohybuje tretí rok a dnešné tretie miesto je dôkazom jeho mimoriadneho progresu v silnej medzinárodnej konkurencii, navyše v seriáli, ktorý sa jazdí v rámci  Majstrovstiev sveta Superbikov.

„Som nesmierne šťastný,“ vraví Ľuboš Gréč, majiteľ tímu. „Celý víkend sa nám darilo, prialo nám šťastie, motocykel aj pretekár boli bezchybní. Nezľakli sme sa domácich talianskych špecialistov, ktorí tu navyše predtým absolvovali preteky talianskeho šampionátu. Ondra štartoval z výbornej piatej pozície, potom postúpil na štvrté miesto a po páde súpera sa sústredil na udržanie tretieho miesta, na ktoré mal chuť aj domáci Savadori. Overili sme si, že naša Ducati Panigale je naladená do výborného stavu, Ondra za sebou nechal veľa zvučných mien. Hoci sme súkromný tím, dokážeme šliapať na päty aj továrenským tímom. Z dnešku mám obrovskú radosť a radosť z nášho výsledku prejavili aj vo fabrike Ducati.“

V tíme SK Energy v Imole debutoval aj slovenský pretekár Jaro Černý, pre ktorého to bol prvý štart v tomto seriáli, navyše aj prvá skúsenosť s novým motocyklom a novou traťou. Jeho osemnáste miesto v cieli je rozhodne prísľubom pre ďalšie podujatia.

„S Jarom nás čakalo množstvo práce, keďže sme spolu pre nepriaznivé počasie nemohli pred odchodom do Talianska absolvovať ani kilometer testov,“ vysvetľuje Gréč. „Bolo to preňho niečo ako motoškola, jazdil po mnohomesačnej prestávke, všetko bolo nové, musel ísť naostro s motocyklom na ktorom nikdy nejazdil, na preňho novej trati, navyše v novom v seriáli so silnou konkurenciou. Urobili sme spolu ale hromadu práce, stále sa zlepšoval a sám sa vyjadril, že to určite pôjde. Vládla s ním silne pracovná atmosféra.“

Výsledky pretekov

Autor fotografií: Petr Štola, bikeracing.cz

2 komentárov k článku “Fantastické: Tím SK Energy Fany Gastro s Ondrom Ježkom na pódiu!

  1. gratulujeme, radosť počuť o takomto úspechu, najmä pri takej konkurencii. dúfajme, že takéto správy budeme čítať častejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *