Európske trápenie Lukáša Jasenského

Richard Karnok 1

Cez víkend sa na Masarykovom okruhu v Brne konali Majstrovstvá sveta Superbikov, v rámci ktorých sa už v sobotu uskutočnili preteky európskeho šampionátu triedy Superstock 600, v ktorých sa po prvýkrát v kariére predstavil aj slovenský pretekár Lukáš Jasenský.

Lukáš prichádzal do Brna s plánmi nestratiť sa v medzinárodnej konkurencii a možno aj príjemne prekvapiť, ale nakoniec sa jeho plány postupne rúcali ako ten povestný domček z karát. Problémy začali hneď nazačiatku, keď nestihol míting pretekárov s vedením a pokutou mu bol zákaz štartu vo voľnom tréningu. V nasledujúcej kvalifikácii Lukáš nestihol obísť ani jedno kolo a po ťažkom páde a následnej oprave motocykla stihol odjazdiť len tri kolá. Pre veľké bolesti po páde dokázal v druhej kvalifikácii vybojovať len 25. miesto na štartovom rošte. Aby však mohol samotné preteky absolvovať, museli mu dať v medical centre bolesti utišujúce prostriedky, ktoré však v pretekoch účinkovali natoľko, že Lukáš mal problémy vôbec preteky dokončiť pre problém s koncentráciou. Nakoniec bol v cieli na 21. mieste.

Lukáš Jasenský:
„Ešte vo štvrtok som mal celkom iné plány, ale nakoniec mám za sebou najhorší pretekársky víkend v mojej krátkej kariére. Žiaľ, práve ten európsky. Problémy začali keď som nevedel nájsť miestnosť, v ktorej sa konal míting s pretekármi a keď som sa tam nakoniec dostal, tak už boli dvere zavreté. Nemôžem sa na niečo vyhovárať, je to môj problém. Trestom bolo, že som nemohol jazdiť vo voľnom tréningu a keďže som chcel potom všetko dohnať v kvalifikácii, pred ktorou sme navyše výborne pripravili motocykel, tak hneď v závere prvého kola som zažil takisto najhorší pád kariéry. V druhej kvalifikácii som jazdil s veľkým rešpektom, ten pád mi zostal v hlave a navyše som mal po páde také bolesti, že ma pred pretekmi doslova nadopovali liekmi. Bolesť som v pretekoch síce necítil, ale točila sa mi hlava, vôbec som sa nevedel koncentrovať a hoci som chcel bojovať o umiestnenie aspoň v poslednej skupine, nakoniec môžem byť rád, že som vôbec prišiel do cieľa. Je mi ľúto, že to takto dopadlo. Chcem sa poďakovať tímu TK Racing za možnosť zúčastniť sa podujatia a takisto za ich pomoc počas víkendu.“

Jeden komentár k článku “Európske trápenie Lukáša Jasenského

  1. Uz prist do ciela bol uspech
    aj taketo skusenosti su dolezite pre progres
    hlavu hore ide sa dalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *