Cestu k bodom prekazil pád

Richard Karnok

Na britskom okruhu Silverstone pokračoval Svetový pohár cestných motocyklov v kategórii Superstock 1000. Pretekár tímu SK Energy, Slovák Tomáš Svitok, túžil po nevydarenom vystúpení v Brne opäť zabodovať.

Jazdci museli na mieste bojovať s premenlivým počasím. Šestnáste miesto v kvalifikácii dávalo Tomášovi nádej na body, počas pretekov sa dokonca na bodovaných pozíciách s istotou pohyboval, ale v snahe vylepšiť si svoje umiestnenie tri kolá pred koncom vo vysokej rýchlosti spadol a preteky nedokončil.

Tomáš Svitok:
„Tréningy sa jazdili za hrozného počasia, podarilo sa mi vyjazdiť si 16. miesto na štarte s tým, že vpredu som mal pneumatiku na mokro a vzadu suchú. Nedeľa začala dobre, vo warm upe som bol s časom spokojný a vedel som, že budem môcť byť konkurencieschopný. Štart do pretekov som mal priemerný, v prvej zákrute som sa síce zamotal, ale podarilo sa mi dostať dopredu, šiel som na štrnástom mieste, neskôr na trinástom. Bojovali sme skupinka o 11. miesto, jazdil som aj dvanásty, ale raz pri predbiehaní Browna som bol trochu dlhý. Mojou snahou bolo získať stratu späť, ale tri kolá pred koncom som v druhej zákrute stratil predok a podľa telemetrie som spadol v rýchlosti 217 km/h. Nakoniec som rád, že sa mi nič nestalo, akurát kombinéza môže ísť do kontajnera… Mám teda za sebou ďalší neúspešný víkend, tímu však patrí vďaka za ich prácu a chcem sa im ospravedlniť, že mi to zasa nevyšlo.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *