Slovenský pretekár Michal Búlik sa pripravuje na nadchádzajúcu sezónu

Richard Karnok

Príprava na blížiacu sa sezónu je v plnom prúde a posledné dva týždne boli naozaj náročné.

V stredu 1. 3. 2017 sa v Barcelone konalo predstavenie tímu ETG Racing. Akcia sa konala v reprezentačných priestoroch výrobcu brzdových komponentov a partnera tímu, spoločnosti JJuan. Predstavenia sa okrem predstaviteľov tímu ETG Racing, spoločnosti JJuan a ďalších partnerov a novinárov samozrejme zúčastnili všetci tímoví jazdci – Xavi Pinsach, Ana Carrasco, Ondřej Vostatek a Michal Búlik. (Po testoch sa k tímu pripojila i ďalšia veľmi známa pretekárka, Elena Rossel)

Vo štvrtok začal spoločný tímový tréningový „kemp“, keď na jazdcov čakalo Flattrackové jazdenie na špeciálnej trati neďaleko okruhu Montmeló v Barcelone. Náročný tréning viedol skúsený Xavi Pinsach a ten dôkladne preveril fyzičku jednotlivých jazdcov. Michal si po zime bez motorky pomaly zvykal na pridávanie plynu v motokrosových podmienkach.
Večer nasledoval presun na okruh Calafat, kde ETG Racing naplánoval ďalšiu časť tréningu v podobe jednodňového testu. Na trati bolo iba pár jazdcov, preto si mohol Michal dokonale vyskúšať svoj nový motocykel a aj nových mechanikov. Trať v Calafate bola pre Miška nová, preto mu Xaviho rady veľmi pomáhali.
Po náročnom dni plnom jazdenia nasledoval presun na trať do Alcarrasu, kde sme aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam dokázali v priebehu dvoch dní najazdiť veľké množstvo kilometrov.

Michal Búlik: „Tréning v Španielsku bol namáhavý, ale dal mi možnosť poriadne sa po zime rozjazdiť. Aj keď bolo počasie premenlivé, odjazdil som s jedným drobným pádom všetky tréningy. Trať v Calafate sa mi veľmi páčila a na začiatok bola super. Alcarras poznám dobre, preto sme vedeli, kde sa mám pohybovať a kde by mali byť dosahované časy. Odskúšali sme rôzne nastavenia a na motocykli som sa cítil komfortne. Verím, že tréningy takéhoto typu mi pomôžu zaznamenať progres i v novej sezóne. Veľkou výhodu je, že mi v tíme pribudol kamarát Ondřej Vostatek, s ktorým pretekáme od svojich začiatkov a vďaka jemu a jeho otcovi si na testoch užijem aj kopec zábavy.“

Vo štvrtok 9.3. sa Michal na výstave Motocykel 2017 zúčastnil tlačovej konferencie Slovenskej motocyklovej federácie, kde pred prítomnými zástupcami médií spolu s ďalšími pretekármi a organizátormi podujatí predstavil plány do nadchádzajúcej sezóny.

Michal Búlik: „Chcel by som poďakovať SMF za pozvanie na túto akciu, kde som mohol byť spolu s poprednými slovenskými motocyklovými pretekármi a ľuďmi, ktorí tvoria elitu motoristického športu na Slovensku. V sobotu popoludní som sa potom prezentoval v stánku môjho partnera a dodávateľa heliem Airoh, firmy Rasťo Hanuš – Paolo Slovakia, za čo by som sa tiež rád poďakoval. V nasledujúcich dňoch ma čakajú tréningy na Slovensku a 8.- 9. 4. už oficiálne testy seriálu RFME CEV v Albacete.“

Na záver by sme chceli poďakovať partnerom, ktorí Miškove pretekanie podporujú:
BOS Búlik s.r.o. – www.bos-bulik.sk, ETG Racing – www.etg-racing.com/es/, Redox Lučenec – www.redox.sk, BRS Technology – www.brs-technology.sk, Boneko a.s. – www.boneko.sk , VENIMEX Slovakia s.r.o. – www.venimex.sk, RST leathers – www.rstmoto.cz , Paolo Slovakia – www.paolo.sk, VST, DJ Steel, Under Armour – www.webersport.cz, Pizza Apetito – www.apetitopizza.sk, Šperk Holíč s.r.o. – www.sperkholic.sk , Red Bull Simply Cola – Red Bull CZ/SK, DunlopMaco Racing Team – www.macoracing.com, Moto-cup.sk , Motoclub Lehnice, SMF – www.smf.sk,  ITR Racing Parts.

Tlačová správa Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *