Riaditeľka Masarykovho okruhu Ivana Ulmanová: MotoGP si všetci spolu naplno vychutnáme v roku 2021

Richard Karnok

Odvtedy, ako bola oficiálne potvrdená informácia o tom, že sa tohtoročná Veľká cena Českej republiky odohrá za zavretými dvermi, teda bez divákov, začali sa na motorkárskych fórach a sociálnych sieťach objavovať debaty o tom, či sa na Veľkú cenu nebude dať pozrieť aspoň spoza plota. Aby sme vniesli svetlo do týchto názorových výmen, spýtali sme sa na aktuálnu situáciu a detaily okolo Veľkej ceny štatutárnej riaditeľky Automotodromu Brno a. s., pani Ivany Ulmanovej.

Ivana Ulmanová, štatutárna riaditeľka Automotodromu Brno a. s.

Pani riaditeľka, čaká nás celkom netradičná Veľká cena v Brne, po prvýkrát v histórii bez divákov. Hovorí sa, že paddock MotoGP bude podobný nedobytnej pevnosti. Je to pravda?
Áno, je to tak. K areálu sa nikto vozidlom nedostane, prístupové cesty budú zatvorené a prejsť môžu výlučne vozidlá s povolením. Areál bude nepriedušne uzavretý, dovnútra sa dostanú iba tímy a ich servis, všetci testovaní na COVID, všetci trasovaní, t.j. môžu len do hotela a na okruh…

Medzi opatrenia asi budú patriť aj ochranné pomôcky…
Samozrejme. Opatrenia sú veľmi prísne, každý, kto má čo dočinenia s organizáciou Grand Prix je presne zaznamenaný a podrobený testu. Povinné sú rúška, niektoré pozície musia mať štíty, gumené rukavice atď…

Medzi fanúšikmi sa vedú debaty o tom, či sa bude dať MotoGP sledovať popri Masarykovom okruhu aspoň spoza plota. Je taká možnosť?
Čo sa týka divákov za plotmi… Bude zvýšená ochrana prístupových ciest, lesných ciest a prístupov k plotu, rovnako tak i oplotenie. Pomáhať s tým bude Polícia ČR. Prosíme všetkých fanúšikov, aby túto výnimočnú situáciu pochopili a k areálu neprichádzali. Veľmi im vopred ďakujem za ústretovosť. 

Pre divákov, ktorí navštevujú Veľkú cenu v Brne, táto situácia okolo ich obľúbených pretekov nebude jednoduchá, ja sám som na Grand v Brne na novom okruhu ani raz nechýbal a priznám sa, že mi bude smutno pri sledovaní podujatia len v televízii…
Ja to chápem. Ale chcela by som veľmi poprosiť všetkých o pochopenie, v tejto chvíli sme nielen my, ale aj Dorna plní obáv, aby sa podnik vôbec uskutočnil. A ak sa uskutoční, tak túžime, aby to bolo bez komplikácií, zdravotných problémov. Verím, že si v Brne divadlo zvané MotoGP všetci spolu naplno vychutnáme v roku 2021! Zmluva je podpísaná a my z toho máme úprimnú radosť.

Ďakujem vám za vaše odpovede a prajem vám, a takisto nám všetkým, nech tohtoročná Veľká cena prebehne bez akýchkoľvek ťažkostí.

Zhováral sa Richard Karnok
Foto: Karel Šoukal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *