Repákov úspešný debut v španielskom šampionáte

Richard Karnok

Cez víkend sa v španielskej Valencii na okruhu Ricarda Torma konalo predposledné podujatie španielskeho šampionátu ESBK, ktorého sa s voľnou kartou v triede SBK 300 junior zúčastnil aj 15-ročný slovenský pretekár Maxim Repák. V kvalifikácii zajazdil desiaty najlepší čas, takže v oboch pretekoch štartoval zo štvrtého radu.

Prvé sobotňajšie preteky skončili pre Repáka veľkým úspechom. Do cieľa prišiel na šiestom mieste s minimálnou stratou na víťaza, čo mu stačilo na druhé miesto v hodnotení Yamaha Challenge, pričom sa mu podarilo zajazdiť aj najrýchlejšie kolo pretekov.

Do druhých nedeľných pretekov vstupoval Repák s veľkou motiváciou, ale po výbornom štarte v druhom kole po chybe spadol z ôsmej pozície. Mladík vyviazol z pádu bez zranení a sústreďuje sa na posledné preteky seriálu ESBK, ktoré sa konajú už počas nadchádzajúceho víkendu v španielskom Jereze. Tam bude opäť štartovať s voľnou kartou.

Maxim Repák:
„Mám za sebou skvelý víkend na pretekoch ESBK. Jazdil som v tíme MS Racing, čo mi prinieslo mnoho nových skúseností z vrcholových pretekov. Konkurencia tímov a pilotov v ESBK je na vysokej úrovni. Aj v triede SBK 300 junior majú jazdci vysoké tempo a nič si na trati nedarujú. Motorka fungovala výborne a aj napriek pádu v druhých pretekoch sú naše očakávania a ciele z voľnej karty naplnené. Viem, že dokážem ísť ešte rýchlejšie a môžem bodovať aj na šampionátoch, ako je napríklad ESBK. Mám dobrý pocit z celého víkendu, teším sa z krásneho šiesteho miesta, pričom sa už sústredím na moje posledné tohtoročné preteky, ktoré taktiež pôjdem s voľnou kartu v španielskom Jereze.“

TS Maxima Repáka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.