Omega Maco Racing Team sa pripravuje na osemhodinové preteky v Sepangu

Richard Karnok

Svetový šampionát vytrvalostných pretekov cestných motocyklov sa 14. decembra po prvýkrát v histórii predstaví v malajskom Sepangu. Osemhodinové preteky, do ktorých je prihlásených 50 tímov z celého sveta, budú druhým podujatím sezóny 2019/2020, ktorá odštartovala v septembri vo francúzskom Le Castellet.

Karel Hanika

Výborným výkonom vstúpil do sezóny slovenský tím Omega Maco Racing, ktorý práve na 24-hodinových pretekoch vo Francúzsku vybojoval vynikajúce štvrté miesto, ktoré mu tak patrí aj v priebežnom hodnotení seriálu. V Sepangu sa v sedle tímového motocykla Yamaha predstavia výborní pretekári, Karel Hanika z Českej republiky, Brit James Ellison a Poliak Pawel Szkopek. Všetci traja pretekári s tímom spolupracovali na nedávnych podujatiach. Szkopek s Ellisonom v japonskej Suzuke a Hanika so Szkopkom v Le Castellet.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Ideme pre nás do celkom nového prostredia, ale dôležité je, že všetci traja naši pretekári už v Sepangu štartovali a to by nám mohlo pomôcť. Karel tam jazdil s motocyklom Moto3, James v triede MotoGP a Pawel v rámci majstrovstiev sveta Superbikov. Favoriti pretekov z továrenských tímov sú jasní, ale umiestnenie od štvrtého do desiateho miesta, kde dokážeme končiť aj na iných tratiach, je reálne. Štart do sezóny sme mali dobrý, takže v Malajzii sa budeme snažiť na to nadviazať a dosiahnuť maximum.“

TS Omega Maco Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *