Nový seriál: Yamaha R3 bLU cRU European Cup

Richard Karnok

S novou medzinárodnou sériou Yamaha R3 bLU cRU European Cup prichádza JiR Race Academy, aby poskytla mladým jazdcom možnosť rozvíjať svoj talent na medzinárodnej úrovni (8 pretekov).

Európsky pohár Yamaha R3 bLU cRU bude riadený, podporovaný a organizovaný spoločnosťou JiR. Organizáciu prevádzkuje veľmi skúsená spoločnosť Gianlucu Montirona. Spoločnosť JiR má dlhú históriu v MotoGP a Moto2 a jej infraštruktúra a odborné znalosti sa vracajú do okruhového sveta s trojročným programom zameraným na objavenie nových talentov. Mnohí fanúšikovia a pretekári si iste pamätajú JiR MotoGP Team, za ktorý v rokoch 2005-2008 jazdili Tetsuya Harada, Makoto Tamada, Shinya Nakano a Andrea Dovizioso. Neskôr za JiR Moto2 Racing Team štartovali v rokoch 2010-2015 Alex De Angelis, Simone Corsi, Johann Zarco, Eric Granado, Mike Di Meglio, Tetsuta Nagashima a Randy Krummenacher.

Nová výzva – Yamaha R3 bLU cRU European Cup
YAMAHA R3 bLU cRU European Cup sa snaží nájsť budúcich motocyklových majstrov sveta. Seriál bude pozostávať ôsmich pretekov, ktoré zahŕňajú aj okruhy Grand Prix a WSBK, ako Jerez a Portimao s podujatiami v Českej republike, Veľkej Británii, Taliansku, Švédsku, Francúzsku a Maďarsku. Seriál bude zastrešený FIM Europe a štartovať sa bude na nových motockloch Yamaha YZF-R3 vybavených pretekárskym kitom.

Kategórie
Na vstupnej úrovni bude výzvou pre jazdcov vo veku od 13 do 19 rokov kategória bLU CRU, zatiaľ čo trieda Open umožní účasť aj starším jazdcom. Okruhový pohár Yamaha R3 bLU CRU chce prilákať mladých ľudí do tohto športu tým, že ponúka balíček all-inclusive za cenu 22.000 € na jazdca, ktorý zahŕňa registráciu, samotný motocykel a podporu. Konečným cieľom je vyhrať pohár a pokračovať, aby ste sa stali majstrom sveta zajtrajška!

Ceny pre najlepších
Prví 25 najúspešnejší v celkovom poradí si domov odvezú Yamahu YZF-R3, aby oslávili prvú sezónu tohto úplne nového kontinentálneho pohára. Celkový víťaz kategórie cRU bLU bude môcť vstúpiť do svetového programu Yamaha bLU cRU MasterClass, zatiaľ čo pre víťaza Open Class bude možnosť získať prístup do hlavnej kategórie pre sezónu 2020.

R3 Race Day – inovatívny formát pretekov
– 8 pretekárskych podujatí
– 120 minút strávených na dráhe
– 2 triedy: 1. bLU cRU (od 13 do 19 rokov) a 2. open
– cena za celú sezónu 22.000€
– cena za účasť na jednom podujatí 2.500

Na každom podujatí sa s permanentnými jazdcami stretnú miestni pretekári, ktorí majú možnosť zúčastniť sa one-event pretekov. Jzadci počas dňa strávia 120 minút na trati a najlepší čas zajazdený v kvalifikačnom tréningu určí obsadenie jazdcov pre dvoje preteky: 25 najrýchlejších jazdcov sa zúčastní pretekov číslo 1, zatiaľ čo zvyšok pola absolvuje preteky č 2
Spolu s FIM Europe a Yamaha Motor Europe vyvinul JiR inovatívny program, pretože všetky podujatia a preteky sa uskutočnia v nedeľu. To umožní jazdcom navštíviť v sobotu nové miesta a v pondelok sa vrátiť do školy alebo do práce.

Predbežný kalendár podujatí:
21. apríl – Most (CZE)
19. máj – Portimao (POR)
2. jún – Mallory Park (GBR)
30. jún – Varano (ITA)
14. júl – Knutstorp (SWE)
21. júl – Jerez (SPA)
3. august – Pole Mecanique Alés (FRA)
18. august – Pannonia-ring (HUN)

Všetky najdôležitejšie informácie o seriáli nájdete na oficiálnej stránke organizátora www.jircup.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *