Najlepší španielsky výsledok Michala Búlika na šesťstovke

Richard Karnok

V dňoch 18. a 19. 6. sa na španielskom okruhu Motorland Aragón konali tretie preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK. Český tím New2 Project so slovenským jazdcom Michalom Búlikom dokázal v triede šesťstoviek znovu zlepšiť svoje výsledky, keď po 11. mieste v kvalifikácii dokončili prvé preteky na 17. a druhé na 13. mieste.

Počasie v Aragóne hralo s pretekármi ruletu v priebehu celého víkendu. Slnečné počasie sa striedalo so zamračeným, prehánkami, búrkami, dokonca aj krupobitím.
V priebehu štvrtkových a piatkových tréningov museli mechanici meniť suché pneumatiky a nastavenie za mokré a naopak, čo určoval hlavne smer vetra, ktorý husté oblaky občas smeroval nad trať. Michal sa v mokrých podmienkach orientoval veľmi dobre a podľa dosiahnutých časov by dážď v priebehu pretekov bol preňho skôr výhodou.

Sobotná kvalifikácia začínala za sucha, ale už v prvom kole začalo pršať. Niektorí z jazdcov stihli merané kolo, medzi nimi aj Michal, ktorý sa zaradil na 16. miesto. Po dojazde do boxov v tíme New2 Project vymenili pneumatiky a nastavenie za mokré, ale čas z prvého kola sa nepodarilo vylepšiť. Po krátkej prehánke trať začala opäť osychať, na čo v tíme znovu zareagovali stiahnutím Michala z trate, výmenou pneumatík za suché a časom posledného kola sa posunul na celkové 11. miesto, deviate v triede Supersport.

Na prvé preteky v sobotu poobede, už bola trať kompletne suchá. Michal po štarte udržal 11. pozíciu, ale počas pretekov sa cez neho dostalo niekoľko rýchlejších jazdcov, ktorí nezvládli kvalifikáciu. Cieľom teda prešiel na 17. mieste, štrnástom v triede Supersport.
V nedeľu sa Michal posunul na štarte na 15. miesto, vďaka pravidlu, ktoré posúva dopredu prvých deväť jazdcov zo sobotných pretekov. Štart bol jeden z najlepších a znamenal posun na dvanástu pozíciu. V priebehu jazdy absolvoval veľké množstvo súbojov v skupine bojujúcej o 9. miesto, keď sa miestami ocitol aj na desiatej pozícii. V cieli obsadil 13. miesto celkovo, jedenáste vo svojej triede, čo je jeho najlepší výsledok sezóny.

Michal Búlik:
Výsledok, ktorý sa nám podaril dosiahnuť v Aragóne je odmenou pre mňa aj všetkých členov tímu New2 Project. V kvalifikácii dvakrát menili nastavenie motocykla, čo zvládli len najlepšie tímy a správnou reakciou na aktuálne podmienky sme obsadili výborné jedenáste miesto. V prvých pretekoch som očakával, že sa predo mňa dostanú rýchlejší jazdci, ale ja som sa včas nedostal cez jedného pomalšieho a nezachytil som rýchlu skupinu. Do druhej jazdy mi dohovoril Laco Lorenzo Šinko, mechanici spravili drobné zmeny a ja som si užil moje zatiaľ najlepšie preteky v Španielsku. Podaril sa mi štart, darilo sa mi predbiehať v skupine o deviate miesto a 13. miesto v cieli celkovo je pre nás všetkých veľkým povzbudením. Ďakujem celému tímu New2 Project za tvrdú prácu a skvelo pripravený motocykel.

TS Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *