Na pretekoch MS v Brne sa predstaví aj Slovák Roman Kučera

Richard Karnok

Už na budúci víkend, 8.-10. júna sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutoční svetový šampionát Superbikov, v rámci ktorého sa konajú aj preteky triedy Supersport 300. Práve v tejto triede sa s voľnou kartou a so štartovým číslom 37 predstaví mladý slovenský pretekár Roman Kučera.

Šestnásťročný jazdec Motoclubu Baláž má na svojom konte niekoľko vydarených sezón v juniorských kategóriách a vlani sa úspešne predstavil publiku na domácom Slovakia Ringu, keď v rámci Ceny Slovenska zvíťazil v triede Moto3.
Pred blížiacim podujatím majstrovstiev sveta v Brne rád prijal možnosť zúčastniť sa pretekov, hoci sa jedná o triedu, s ktorou doteraz nemá skúsenosti. Nový motocykel Kawasaki 400 Ninja bol dokončený doslova v tomto čase a už v nedeľu ho mladý jazdec osedlá v rámci testovania na Slovakia Ringu. Popritom Roman neustále pracuje aj na svojej fyzickej kondícii, v čom mu ako tréner pomáha známy český pretekár Karel Pešek.

Roman Kučera:
„Predovšetkým sa chcem poďakovať Milošovi Balážovi a môjmu otcovi, že sme na poslednú chvíľu zložili motocykel. Bolo to všetko veľmi hektické, ale podarilo sa. Žiaľ, na motorke som ešte nesedel, ale o to viac sa teším na prvú jazdu na nej. Okruh v Brne našťastie veľmi dobre poznám, takže hoci tam pôjdem na novej motorke, tak to nebude vôbec naslepo. Čo sa týka cieľov, samozrejme, rád by som sa videl na bodoch, ale uvedomujem si, že tam budú oveľa skúsenejší súperi a prvoradým cieľom preto bude kvalifikovať sa do pretekov a potom uvidíme. Ak by sa mi podarilo skončiť v top 20, tak by to bolo fajn. Najdôležitejším cieľom však pre mňa bude nazbierať v takejto konkurencii čo najviac skúseností a naplno si to užiť. Ďakujem všetkým, ktorí mi umožnili zažiť túto pre mňa novú skúsenosť, urobím všetko pre to, aby som ich dôveru nesklamal.“

Miloš Baláž, prezident Motoclubu Baláž:
„Som rád, že sme v spolupráci so Slovenskou motocyklovou federáciou dokázali Romanovi vybaviť voľnú kartu pre preteky majstrovstiev sveta. Všetko to bolo na poslednú chvíľu a pri príprave celkom nového motocykla na pretekársky sme mali čo robiť pri zabezpečení všetkých potrebných dielov, aby na ňom mohol Roman v nedeľu trénovať. Moje poďakovanie za pomoc patrí všetkým, ktorí nám podali pomocnú ruku, Ľubošovi Gréčovi, ktorí nás žiaľ nedávno predčasne opustil, jeho dcére Pavle, spoločnostiam Kawasaki Slovensko, HS moto racing, Quadmoto centrum, FIM, Dorna, SMF, Táni, Silvii, Zuzke a Paťke, a takisto Martinovi Kuzmovi, Jakubovi a Matějovi Smržovcom, Jirkovi Nespěšnému a Romanovi Kučerovi staršiemu. Verím, že každý priaznivec motocyklového športu vie, o čom to je, takže nám a hlavne Romanovi držte palce.“

Tlačová správa Romana Kučeru a Motoclubu Baláž

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *