Mrkývku čaká na ME-CEV Moto2 celkom 11 pretekov

Richard Karnok 2

Po úspešnej sezóne na veľkom motocykli, kedy v závere patril k absolútnej špičke šampionátu Alpe Adria v triede Superstock 600, sa najmladší z rodu Mrkývkovcov tento rok predstaví v mimoriadne prestížnom európskom šampionáte triedy Moto2.

Ostrá príprava na novú pretekársku sezónu sa mladého Jirku začala už počas prvého decembrového týždňa, kedy spolu s ďalšími piatimi talentovanými jazdcami z Českej republiky absolvoval v elitnej pretekárskej škole KSB vo Valencii.

Španielsky šampionát CEV-Moto2, teda majstrovstvá Európy prostrednej objemovej kubatúry, už má svoju definitívnu podobu. Sezóna 2017 začne 30. apríla na okruhu Circuito de Albacete, kde sa pôjde premiérové podujatie sezóny. 18. júna sa v Katalánsku pôjde pretekov dvoje, rovnako ako 9. júla vo Valencii na okruhu Ricarda Torma. Rovnako dvoje pretekov kubatúry Moto2 uvidí aj portugalský okruh Circuito de Estoril a to 3. septembra 2017.

Záver sezóny potom obsahuje celkom 5 pretekárskych jázd: 8. októbra na okruhu Motorland Aragón sú na programe dve jazdy, 5. novembra v Jereze jedna a pri finále v Cheste pri Valencii tiež jedna. Celkom teda 11 pretekov na 6 rôznych okruhoch v Španielsku a Portugalsku počas 7 pretekárskych víkendov.

Zdroj: jmsuperbike.cz
Foto: Petr Štola

2 komentárov k článku “Mrkývku čaká na ME-CEV Moto2 celkom 11 pretekov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *