Michal Búlik zvíťazil na pretekoch španielskeho šampionátu v Navarre

Uplynulý víkend sa na okruhu Circuito de Navarra konali šieste podujatie medzinárodných majstrovstiev španielska ESBK. V triede Superstock 600 sa darilo 16-ročnému slovenskému pretekárovi Michalovi Búlikovi, jazdiacemu za český New2 Project tím.  Po desiatom mieste z kvalifikácie obsadil v sobotňajších pretekoch 7. miesto celkovo, druhé v triede Superstock. V nedeľu svoju pozíciu vylepšil, keď bol celkovo piaty a v Stockoch sa tešil zo svojho prvého víťazstva v ESBK.

Nad okruhom v Navarre bolo prevažne slnečno. Mierna oblačnosť udržovala teploty do 30°C. Michal spolu s New2 Project tímom od štvrtka pokračovali v zlepšovaní časov z testu. V piatok zajazdil svoje najrýchlejšie kolo na tejto trati a patril mu siedmy čas celkovo.

V prvej časti sobotňajšej kvalifikácie si našiel miesto na trati a držal siedmu pozíciu. Po výmene pneumatiky ešte vylepšil svoj čas, no tri minúty pred koncom mal v tretej zákrute ľahký pád, ktorý jeho snaženie ukončil. S časom 1:42.065 obsadil desiate miesto celkovo, druhé v triede Stock.

Štart do prvých pretekov sa Michalovi vydaril a posunul sa na ôsme miesto. Ihneď sa pred neho dostali späť oba rýchle Supersporty. Do šiesteho kola držal kontakt s prvou skupinou, ale po páde dvoch jazdcov sa odstup na prvú skupinu začal zväčšovať. Michal dobrým tempom odchádzal skupinke za sebou bojujúcej o ôsme miesto. Cieľom prešiel na siedmom mieste celkovo, druhom v triede Stock.

Do nedeľňajších pretekov štartoval zo siedmeho miesta. Výborným štartom sa posunul dokonca na piatu pozíciu, ale rýchle supersporty sa zase ľahko dostali dopredu. Michal držal ôsme miesto s minimálnym odstupom na skupinu za sebou. Po páde niektorých jazdcov sa kvalitným tempom posunul až na piatu pozíciu celkovo a prvé miesto v triede Stock.

Michal Búlik:

Bol to pre nás parádny víkend. Po nedávnych testoch na tejto trati sme boli rýchli hneď od prvého tréningu. Vždy sme sa dostali až na hranicu top 5. Kvalifikáciu som odjazdil úplne sám a zlepšil si svoje maximá z minulého roka. V prvých pretekoch som sa dlho držal vedúcej skupiny. Až pád Vugrinca predo mnou nás roztrhol a už som sa k nim nedokázal pritiahnuť. Mal som ale dobré tempo a skupinke za mnou som sa bez problémov vzďaľoval. Nedeľné preteky boli ešte rýchlejšie. Štart som mal parádny a bol som piaty. Potom som očakával že sa predo mňa Viu, Ruiz i Vugrinec na Supersportoch NG dostanú. Snažil som sa ich zachytiť, ale na každom výjazde mi odchádzali a na rovinke ešte viac. Napriek tomu som mal výborné tempo a na skupinu NG-čiek za mnou som si držal odstup okolo troch sekúnd až do cieľa. Podarilo sa nám získať najlepší výsledok v Španielsku a máme z toho všetci obrovskú radosť. Veľké poďakovanie patrí môjmu New 2 Project tímu. Všetci makali na 110% a od štvrtka sme patrili k najrýchlejším. Pred nami sú už len posledné preteky ESBK, ktoré sa konajú 15.-16. októbra v Jereze.