Michal Búlik začína sezónu majstrovstiev Španielska v Albacete

Richard Karnok

Juniorský reprezentant SR v pretekoch motocyklov na okruhoch, 12-ročný Michal Búlik, zaháji svoju tretiu sezónu v majstrovstvách Španielska už tento víkend. Michal sa i tento rok predstaví v triede Moto4.

Búlik cez zimnú prestávku nezaháľal a okrem žiackej súťaže v ľadovom hokeji, ktorý hrá za domáci klub MHKM Skalica, intenzívne pracoval i na príprave na motocyklovú sezónu. Okrem tréningu v telocvični sa venoval i tréningu na motocykli v bratislavskej motokárovej hale. V posledných týždňoch sa spolu s jeho novým tímom FAU55 RACING zúčastnil testovacieho programu na španielskych okruhoch. Bolo potrebné otestovať i novú značku pneumatík, ktorú predpísal promotér seriálu a tiež novú elektroniku, ktorá obmedzuje otáčky motora. Jazdu na pretekárskom motocykli a prácu s tímom na okruhu nič nenahradí a Michal získal opäť mnoho poznatkov a zaznamenal i slušný jazdecký progres.

Pretekársky víkend v Albacete začal prakticky už vo štvrtok voľnými tréningami, ktoré pokračujú i v piatok. V sobotu sú na programe merané tréningy a prvé preteky, ktoré majú štart o 16.00.
V nedeľu ráno sa pretekári zohrejú v krátkom warm upe a druhé preteky prvého víkendu seriálu RFME CEV odštartujú o 11.00 hod.

Predpoveď počasia na víkend príliš priaznivá nie je, no podmienky budú pre všetkých rovnaké a Michal zabojuje o čo najlepší výsledok.

Budeme radi, keď Michalovi podržíte palce. Sledovať môžete i naše sociálne siete, kde sa o priebehu pretekárskeho víkendu dozviete niečo viac.

Všetkým vám ďakujeme za podporu.

Tlačová správa Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *