Michal Búlik začal ostrú sezónu na pretekoch vo Valencii

Richard Karnok

Na trati Ricarda Torma vo Valencii prebehlo úvodné kolo sedemdielneho seriálu medzinárodných majstrovstiev Španielska – RFME CEV.

Slovenský pretekár Michal Búlik otvoril týmito pretekmi svoju druhú sezónu medzi mladými talentami z rôznych kútov sveta v triede Moto4. S tímom ETG Racing  sa po roku vrátil na okruh, ktorý figuruje i v kalendári seriálu MotoGP.

Vo štvrtok a piatok si mohli jazdci všetkých piatich tried vyskúšať trať vo voľných tréningoch. Počasie príliš neprialo, vďaka nízkym teplotám boli časy na kolo pomalšie ako vlani.
V piatok sa Michal prebral so zimnicou a bolesťami brucha, čo sa ukázalo ako zásadná vec na jeho fungovanie počas celého víkendu.

Sobotné kvalifikácie boli ťažké. V prvej o deviatej ráno pri 11 stupňoch Celzia, zaznamenal pád na predné koleso a pozíciu v druhej desiatke. V poobedňajšej kvalifikácii prišlo k miernemu zlepšeniu, ale po rannom páde a prebiehajúcej viróze to stačilo iba na 16. pozíciu na štarte nedeľňajších pretekov.
Nedeľný warm up sa išiel za chladného počasia. Dvadsiate miesto bolo jeho aktuálnym maximom. Doobeda sa výrazne oteplilo a poobede teploty atakovali 26 stupňov. Michal sa cítil oveľa lepšie, v čom mu pomohla podpora a odborný koučing z ETG Racing tímu.

O tretej poobede stál na štarte prvého ostrého zápolenia sezóny 2017. Po dobrom štarte sa vrhol do boja so svojimi tridsiatimi súpermi. Miško sa držal v šesťčlennej skupine súperiacej o 9. miesto. V tesných predbiehacích manévroch koleso na koleso počas každého z 12 kôl. V závere dokázal ešte úspešne zaútočiť a cieľovú pásku preťal na konečnom 11. mieste. S predstihom iba 49 tisícin pred dvanástym a stratou iba troch desatín na deviateho.
Dôležité body, ktoré môžu hrať úlohu v konečnom účtovaní šampionátu sú teda doma.
Za svoj výkon si po pretekoch vyslúžil veľa pochvál od celého tímu i fanúšikov, ktorí mohli sledovať priebeh pretekov doma na live timingu.

Druhé kolo seriálu RFME Campeonato de Espaňa de Velocidad sa v dňoch 27. a 28. mája odohrá na ďalšom okruhu, ktorý hostí i seriál MotoGP, Circuit de Catalunya v Barcelone.

Už o týždeň, 29.-30.4. sa však môžeme stretnúť na Slovakia Ringu pri Dunajskej Strede, kde sa uskutoční úvodné podujatie novovzniknutého európskeho motocyklového šampionátu MOTOCh – Motorcycle Championship.
Súčasťou tohto seriálu sú i majstrovstvá Slovenskej republiky, ktorých by sme sa v rámci prípravy na ďalšie preteky CEV chceli zúčastniť.
Srdečne vás na ne pozývame, preteky sa konajú v sobotu i v nedeľu.

Na záver by sme radi poďakovali našim partnerom, priateľom a fanúšikom, bez ktorých by to nešlo.

BOS Búlik s.r.o. – www.bos-bulik.sk, ETG Racing – www.etg-racing.com/es/, Redox Lučenec – www.redox.sk, BRS Technology – www.brs-technology.sk, Boneko a.s. – www.boneko.sk, VENIMEX Slovakia s.r.o. – www.venimex.sk, Auto Kelly Slovakia s.r.o. – www.autokelly.sk, DUNLOP, RST leatherswww.rstmoto.cz , Paolo Slovakia – www.paolo.sk, VST, DJ Steel, Under Armour – www.webersport-x.cz, Pizza Apetito – www.apetitopizza.sk, Šperk Holíč s.r.o. – www.sperkholic.sk, DunlopMaco Racing Teamwww.macoracing.com, Moto-cup.sk, Motoclub Lehnice, SMF – www.smf.sk,  ITR Racing Parts – www.itrcomponentes.es.

Tlačová správa Michala Búlika
Foto: Augusti Nubiola, archív Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *