Michal Búlik vstúpil do novej sezóny v španielskom Jereze

Richard Karnok

V dňoch 8.-11. apríla sa v španielskom Jereze konali úvodné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK. Sezóna sa na mieste začala aj pre 15-ročného slovenského reprezentanta Michala Búlika jazdiaceho v českom New2 Project tíme. V sobotných pretekoch skončil na výbornom 16. mieste celkovo, nedeľné preteky po páde nedokončil.

Apríl sa prejavil aj na juhu Španielska a slnečné počasie sa v priebehu celého víkendu striedalo s mrakmi, v sobotu aj v nedeľu dokonca spŕchlo. Vo štvrtok a v piatok strávili jazdci na trati dva tréningy po 40 minút.  Michal, vzhľadom na to, že u nás cez zimu nebolo možné trénovanie, trávil na trati maximum času a oba dni zaknihoval najväčší počet najazdených kôl zo všetkých.
Sobotná kvalifikácia bola úspešná, keď sa dobrou stratégiou dokázal dostať do rýchlej skupiny a výsledným časom 1:45,246 obsadil  celkové 18. miesto z 37 jazdcov na štarte, pričom o 1,4 sekundy zlepšil svoj najrýchlejší čas z minulého roka!

Prvé preteky sa konali rovnako v sobotu. Michal si po dobrom štarte udržal svoju pozíciu. V úvodnej časti sa dokázal držať skupiny bojujúcou o 7. miesto, v závere ale so skupinou stratil kontakt a do cieľa prišiel na 16. mieste celkovo a 13. v triede stock.
Nedeľný warm-up sa tím rozhodol pre dážď vynechať a Michal nastúpil až do pretekov. Po štarte nasledoval drobný prepad. V šiestom kole sa posunul dopredu a zatlačil na čas, ale nasledoval pád, ktorý znamenal koniec nedeľnej jazdy.

Michal Búlik:

Máme za sebou super víkend. Zajazdili sme výborné časy a kvalifikácia aj prvé preteky boli pre mňa výborné. Škoda pádu v nedeľu, lebo na motorke som sa cítil dobre. Musím poďakovať New2 Project tímu za super pripravenú a rýchlu motorku. Tvrdo sme pracovali v boxoch a dosiahnuté časy sú v porovnaní s minulým rokom veľkým progresom. K novej sezóne pristúpili vysoko profesionálne, nielen čo sa týka motocykla, vybavenia a zázemia, ale pridal sa k nám aj Laco Lorenzo Šinko, ktorý mi veľmi pomáha pri práci s telemetriou a nastavením motocykla.  V triede 600 som nováčik a jeden z najmladších, ale v tejto zostave by sme sa mohli v priebehu sezóny posunúť vpred. Každú jazdu som si veľmi užíval a dosiahnuté výsledky sú pre nás veľkým povzbudením. Chcel by som zagratulovať svojmu tímovému kolegovi Bálintovi Kovácsovi, ktorý dokázal v triede Open 1000 dvakrát zvíťaziť!

TS Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *