Michal Búlik v Španielsku prvýkrát na vode

Richard Karnok

Dvojvíkendový trip španielskeho šampionátu RFME CEV pokračoval na okruhu Circuit de Alcarrás. Na slovenského juniora Michala Búlika čakalo v priebehu víkendu dvoje pretekov a odbil si i premiéru na vode.

Predpoveď počasia nebola príliš optimistická, no štvrtok všetkých účastníkov privítal krásnym slnečným počasím. V úvode prvého voľného tréningu mal Michal technický problém, ktorý sa bohužiaľ až do jeho ukončenia nepodarilo odstrániť. V druhom si odbil i prvý ľahký pád a v treťom sa opakovala predchádzajúca technická porucha. Vďaka tomu mal odjazdených menej kôl a chýbala mu teda rýchlosť na pokorenie času najlepšieho kola z minulého roka.

Tropické počasie pokračovalo aj v piatok. Michal pracoval na zrýchlení, ale časy sa zlepšovali veľmi pomaly. Po druhom tréningu mechanici vymenili motor. Strácal hlavne na poslednom výjazde a na cieľovke, ktorá bola tiež mierne do kopca. Dáta z posledného tréningu vyzerali dobre a len drobné chyby Michala delili od výraznejšieho zlepšenia.

V sobotu sa ale počasie zmenilo. Predpoveď sa napĺňala. Obe kvalifikácie sa jazdili, pre Michala premiérovo, na vode. Nastúpil do nich s príliš veľkým rešpektom, čo sa prejavilo i na časoch v tretej desiatke jazdeckého poľa. Výsledné dvadsiate štvrté miesto na štarte bolo pre neho sklamaním.

Počasie si s jazdcami a ich tímami pekne zahralo. Mokro, sucho, mechanici mali plné ruky práce s prehadzovaním kolies. Preteky sa teda išli za slnečného počasia. Po štarte sa Miško prepracovával vyššie v poradí a v treťom kole si pripísal i svoje najrýchlejšie kolo víkendu. Jazdil s časmi lepšími ako súperi pred ním a v poslednej tretine pretekov už jazdil na 14-tej pozícii. V poslednom kole ale chyboval a prepadol sa až na 17. miesto v celkovom poradí a 12-te v triede Moto4.

V nedeľu sa počasie opäť zmenilo. Pretekalo sa vo vetre a daždi. Michal mal pred pretekmi veľký rešpekt i obavy. Po opatrnom štarte sa tiež musel vyhýbať kolízii súperov a prepadol sa prakticky až na záver štartového poľa. Pomalšou jazdou v úvode tak stratil kontakt s jazdcami pred sebou. Dážď zosilnel, čo mu na pohode nepridalo a druhé preteky víkendu dojazdil na celkovom 17. mieste a 11-tom v triede Moto4.

Milan Búlik, otec pretekára: „Máme za sebou ťažký – prepršaný víkend. Michal nejazdil na vode vyše dvoch rokov a bolo to vidieť. Vôbec si neveril. Myslím si, že je to preňho veľká škola a verím, že aj takéto výsledky ho posunú ďalej. Verím, že sa mu zo sklamaní, ktoré ako každé dieťa prežíva, podarí rýchlo otriasť a pripraviť sa na ďalšie preteky o tri týždne v Navarre.“

Radi by sme poďakovali našim partnerom, fanúšikom i priateľom za perfektnú podporu.
BOS Búlik s.r.o., ETG Racing Team, Redox Lučenec, BRS Technology, Boneko a.s., VENIMEX Slovakia s.r.o., Auto Kelly Slovakia s.r.o., DUNLOP/GoodYear Central Europe, RSTmoto cz, Paolo Slovakia, Maco Racing TeamITR Racing Parts, VST, DJ Steel, Webersport cz, Pizza Apetito, Šperk Holíč s.r.o., Moto-cup.sk, Motoclub Lehnice, SMF.

Tlačová správa Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *